תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > החיים עצמם > המדריך המעשי ליציאה מהמינוס

המדריך המעשי ליציאה מהמינוס

על הזכות להיות במינוס אנחנו משלמים הרבה כסף, אז מה צריך לדעת כדי לצאת מהמינוס? תכנית הפעולה וששת הטיפים שמומלץ לאמץ כדי לצאת מהמינוס ולא לחזור אליו

אחרי שהכרנו את המושגים המרכיבים את עולמו של המתמודד עם המינוס, הגיע הזמן להבין מה עושים איתם. אז מה יש לנו? מינוס והמינוס הזה עולה כסף, הרבה כסף. אם הגעתם למסקנה שנמאס לכם לחיות במינוס, המטרה המוגדרת היא לחיות בפלוס וכן, זה אפשרי. הדרך לשם עוברת דרך ניהול פיננסי מושכל ואימוץ של הטיפים הבאים לאורח חיים פיננסי בריא ונכון.

היציאה מהמינוס מצריכה שני תנאים מוקדמים: מחויבות וכנות. מחויבות היא בלתי נמנעת כי היציאה מהמינוס דורשת נכונות לעשות שינויים, חלקם מרחיקי לכת, והם בלתי אפשריים ללא מחויבות. כדי לצאת מהמינוס מוכרחים להסתכל למציאות בעיניים ובלי תירוצים וזה מצריך את התנאי השני – כנות. קל לתרץ את המינוס, אלא שהסברים לא יביאו לפתרון, החלטות כן.

ריבית על המינוס – משלמים

הריבית על המינוס היא ריבית יקרה וזה אומר שבממוצע מי שמנצל את מסגרת האשראי שלו משלם מאות שקלים, ואף יותר, בשנה, רק על עמלות בנק וריביות הכרוכות בלהיות במינוס. זאת אומרת שהמינוס עולה לנו יותר מהערך שלו, כל שקל במינוס שווה את ערכו בתוספת ממוצעת של 10%. אם אנחנו נשארים על אותו מינוס במשך הרבה זמן המשמעות היא שהתקציב שלנו מאוזן, אבל המינוס מזין את עצמו וככה אי אפשר לצאת ממנו. טיפ: במקרים של מינוס כרוני, מומלץ לסגור את המינוס ולבנות תכנית כלכלית ברורה להתנהלות פיננסית שתשאיר אותנו בפלוס.

אוברדראפט

צעד ראשון ליציאה מהמינוס

הדבר הראשון שיש לעשות הוא להבין איפה אנחנו עומדים, לא בערך, בדיוק, כלומר לבנות תקציב. לכן, מומלץ לייצר גיליון נתונים של המצב הכלכלי, הוצאות באדום, הכנסות בירוק, שיכלול: מצב העובר ושב, משכנתאות והלוואות ומהצד השני חסכונות (אם יש), מחויבויות כלכליות (למשל חוב להורים), הוצאות קבועות, הוצאות ידועות, מצב כרטיסי אשראי, משכורת, כל הכנסה נוספת ועוד. פריסת המצב הפיננסי בעמודות מאפשרת נקודת מבט רחבה, כזו שממנה ניתן לתעדף ולגזור אסטרטגיית פעולה. טיפ: אם סיכום עמודת ההכנסות גדול מסיכום עמודת ההוצאות ואתם בכל זאת במינוס זה הזמן לשקול את סגירת המינוס, דרך צמצום הוצאות או באמצעות הלוואה, כדי להגיע לאיזון ולהפסיק לשלם על הזכות להיות במינוס. אם עמודת ההכנסות קטנה מזו של ההוצאות, זה הזמן להתחייב לתכנית פעולה.

הלוואה זה לא הכל

לשקול הלוואה לסגירת המינוס זה נכון, אך חשוב לזכור שהלוואה אינה פתרון קסם, ללא תכנית כלכלית לאיזון ולצמצום הוצאות ההלוואה לא תועיל לאורך זמן. ההלוואה פותרת את המינוס המידי, אך מחייבת צמצום, בקרה על ההוצאות ומעקב כדי שההלוואה תאפשר יציאה סופית מהחובות ולא תביא לשקיעה חזרה במינוס. ניהול פיננסי לא נכון יביא לחזרה למינוס למרות ההלוואה ומעגל הקסמים של המינוס לא ייגמר.

ריבית על המינוס

איך לצמצם הוצאות?

גיליון הנתונים הכלכלי מראה באילו מקומות ניתן וצריך לחסוך, חלק מצמצום ההוצאות כולל גם וויתור כואב על מותרות שהתרגלנו אליהם. בסופו של דבר אנחנו אנשים של הרגלים והתנהלות פיננסית נכונה תלויה ביכולת שלנו ליישם החלטות נכונות כלכלית ואימוץ אורח חיים צרכני נכון. חוץ מצמצום ההוצאות, מומלץ גם לצמצם עלויות מיותרות, כמו תשלומי קרדיט בכרטיסי אשראי עליהם הריבית גבוהה. שימוש באפשרות התשלומים צריך להיעשות אך ורק כשמדובר בהוצאות חד פעמיות ובמקרים יוצאי דופן ולא באופן שוטף. בכלל יש לשקול כל הוצאה לא קבועה ולבצע רק את החיוניות שבהן ובהתאם ליכולת הכלכלית. טיפ: אפרופו תשלומים, שימו לב לתשלומים הקבועים שלכם – שווה לבדוק עם מוקדי השירות כיצד ניתן לצמצמם אותם, החיסכון יכול להגיע למאות שקלים בשנה.

תקשורת טובה עם הבנק

למרות שהאינסטינקט הראשוני הוא להימנע עם כל תקשורת עם הבנק במצב של מינוס, דווקא התקשורת עם הבנק חשובה. קביעת מסגרת אשראי, בהנחה שהחלטתם שאתם מעוניינים בה, ניסיון להגדיל את מסגרת האשראי לאחר תקופה של "מינוס" לרוב לא יהיה חיובי. חריגה ממסגרת האשראי נתונה לשיקול דעתו של הבנק, אל תשאירו את זה בידיים של פקידי הבנק, תהיו אתם בקשר, עדכנו לפני כן אם אתם צופים חריגה. שיתוף פעולה עם הבנק הוא דווקא בתקופות פחות טובות כלכלית כי זה הזמן בו נדרש שיתוף פעולה עם הבנק כדי למנוע מצבים לא נעימים, כולל פגיעה משמעותית בהיסטוריית האשראי. טיפ: אם נוצרת חריגת אשראי, אל תחכו שהבנק יודיע לכם, כדאי ליזום שיחה עם הבנקאי ולהיערך בהתאם.

מהגדול לקטן

סגירת חובות צריכה להיות מושכלת, פה שווה לשקול את אסטרטגיית הגודל קובע. במקרה של מספר חובות, למשל גם לבנק וגם לחברת האשראי, בחרו לסגור קודם כל את החוב הגדול ביותר ולא לשכוח להוסיף לעלות את הריביות. טיפ: חשבו היטב כמה עולה לכם כל חוב והתחילו לסגור חובות, אחד אחד.

כלל הברזל ליציאה מהמינוס

הכי חשוב לזכור שסגירת המינוס אינה המטרה, המטרה היא לחיות מאוזן כשההוצאות קטנות יותר מההוצאות, לכן סגירת המינוס בלבד לא קוטעת את מעגל הקסמים של המינוס, רק התמודדות פיננסית נכונה תביא לחיים בפלוס ואחת ולתמיד לסגור את המינוס.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

7 הטיפים לנסיעה באוטו עם הילדים

הדרך לחופשה לא פחות חשובה מהחופשה, בטח עם הילדים. כדי לצמצם את הריבים, העצבים ושאלות "מתי מגיעים", אספנו את הטיפים להעביר את הנסיעה בכיף: לגזור ולשמור

החיים עצמם

6 טיפים להתנהלות כלכלית נכונה בשעת המשבר

לא ברור כיצד ומתי משבר הקורונה ייגמר, אבל מעבר לחששות הבריאותיים, החששות הכלכליים לא פחות חמורים. אספנו עבורכם את הטיפים להתנהלות כלכלית נכונה ומונעת – לגזור וליישם עד שנעבור גם את זה

החיים עצמם

קניית רכב 0 ק"מ – מה זה אומר בעצם?

בגדול אופציית רכבי ה-0 ק"מ מאפשרת קניית רכב חדש במחיר זול יותר, אבל מה זה אומר? כל מה שרציתם לשאול על קניית רכבי 0 ק"מ והתביישתם לשאול כי נראה לכם שכולם יודעים מה זה

החיים עצמם

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה