תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > החיים עצמם > כשלואו קוסט עולה והרבה

כשלואו קוסט עולה והרבה

מפתה להזמין טיסות לואו קוסט, רק יש לקחת בחשבון שעלות התוספות לכרטיס הבסיסי עלולות להצטבר לסכום רציני. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים טיסת לואו קוסט ואיך להימנע מטעויות שעולות הרבה כסף?

מחיר לואו קוסט

כרטיס טיסה הוא עלות מרכזית בתקציב החופשה לחו"ל, לכן ברור שההעדפה שיעלה כמה שפחות. זה בדיוק הרציונל שעומד מאחורי טיסות לואו קוסט: קניית כרטיס טיסה מוזל ונטול שירותים נוספים במחיר נמוך. בקניית כרטיס לואו קוסט התשלום על הטיסה בלבד, כל שירות אחר הוא בתשלום נוסף ולא פעם זה תופס לקוחות לא מוכנים ובעיקר עם עלות נוספת ולגמרי לא מתוכננת.

השורה התחתונה היא לא מחיר הטיסה

לטיסות הלואו קוסט מאפיינים שונים מאשר לטיסות רגילות וחשוב להיות מודעים להם כדי לא להיות מופתעים בסוף. שירותים שנתפסים כחלק בלתי נפרד ממחיר הכרטיס, כי כך הורגלנו עד עכשיו, אינם כלולים במחיר: כבודה: מה אפשר לעלות למטוס או כמה תעלה הוספת מזוודה, ביצוע בידוק מוקדם (צ'ק אין), הזמנת אוכל וכיוצא באלה. כל תוספת עולה ובלי לשים לב המחיר כבר לא לואו קוסט. זה בהחלט דורש הסתגלות.
הדרך הטובה ביותר ליהנות ממחיר הטיסה הנמוך היא להכיר את העלויות הנוספות ולהתארגן בהתאם לפני ההזמנה כי מרגע ההזמנה למעשה כבר הסכמנו לתנאים גם אם לא קראנו אותם.

איך להשאיר את מחיר הלואו קוסט נמוך? בעזרת הטיפים הבאים:

1. לא להתפתות להזמנה מהירה

מאוד מפתה להזמין כרטיס טיסה כאשר חו"ל במרחק הקלקה ונראה כל כך זול. אבל הכלל הראשון לתכנון חופשה נכון הוא תכנון וזה אומר שאין מקום לספונטניות לא מחושבת. מה זה אומר? שקודם כל מגדירים את תקציב חופשה, בין אם מחסכונות או מהלוואה ייעודית לחופשה. הבנת הסכום הכולל הנדרש לחופשה מאפשרת את תקצוב הטיסה, שיעמוד על מקסימום שליש מהתקציב. הזמנה של טיסות ושאר מרכיבי החופשה צריכה להיעשות בהתאם ולעמוד במגבלת התקציב.

טיסות זולות

2. להתאמן על גמישות

ככלל כרטיסי לואו קוסט זולים בעיקר בתחילת המכירה (כלומר ההפצה שלהם לציבור) ועם הזמן מחירם עולה. אם ממילא משווים (סבלנות, זה הסעיף הבא) כדאי להיות גמישים ביעדים ובזמנים. חברות תעופה לואו קוסט טסות ליעדים שונים והבדלי המחירים יכולים להיות משמעותיים אפילו אם ההפרש בין שתי הטיסות בן כמה שעות בלבד.

3. חייבים להשוות

המחירים הכי טובים לרוב יהיו באתרי חברות התעופה עצמן, אבל לא פשוט להתחיל לעבור את כל האתרים. לכן הדרך הטובה ביותר היא להיכנס לאתרים להשוואת טיסות ואחרי שמוצאים את החברה הזולה ביותר, מזמינים מהאתר שלה. כדאי לשים לב שמחירי הכיוונים שונים זה מזה ולא פעם שווה לפצל את הטיסה ולהזמין טיסה לכיוון אחד עם חברה אחת ולכיוון השני עם אחרת.

4. הבנת הנקרא

התנאים לטיסות לואו קוסט משתנים מחברה לחברה וכתובים באתרים השונים. זה לא כיף, אבל שם נמצא המידע שחשוב לדעת ושיכול לחסוך עוגמת נפש וכסף. אם הטיסה תפוצל בין שתי חברות שונות יש לשים לב שאתם עומדים בתנאים המחמירים.

5. יחי ההבדל

חברות הלואו קוסט מציעות לרוב מספר סוגי כרטיסים: בסיסי, בסיסי פלוס ומשודרג והם נבדלים בתנאים שלהם. למשל יש חברות בהן הכרטיס הבסיסי מאפשר עליה למטוס עם תיק קטן בלבד וללא כבודה, כך שתוספת של מזוודה תחייב תשלום נוסף או שדרוג הכרטיס ולזה יש עלות בכל מקרה. אבל זו לא רק הכבודה, הזמנת מושבים גם היא בתשלום נוסף ואם טסים עם משפחה זה יכול להיות תנאי חשוב. האפשרויות הן לרוב לשלם בנפרד עבור ההושבה או לשדרג את הכרטיס ובכל מקרה מדובר בתוספת כסף.

חישוב מחירי לואו קוסט

6. מה לקחת בחשבון

אם החלטתם להזמין כרטיסי לואו קוסט שימו לב והחליטו על מה אתם מוכנים לוותר:

מיקום הטרמינל: גם בארץ (רוב הטיסות יוצאות מטרמינל 1) וגם בחו"ל חשוב לשים לב למיקום הטרמינל. ביעדים בחו"ל צריך לשים לב ששדה התעופה לא מרוחק יותר מהיעד ומצריך עוד עלות תחבורה, אם כן יש לחשב זאת.
• כבודה: אם אתם מזמינים מספר כרטיסים, יכול להיות שכדאי לשקול לשדרג כרטיס אחד כדי שאפשר יהיה לשלוח מזוודה אחת לכולם לבטן המטוס לבד מתיקי היד או הטרולי שמאושרים על ידי חברת התעופה. זה מצריך אריזה חכמה ומינימלית. בכל מקרה אל תגיעו לדשה התעופה עם מטען עודף כי על זה תשלמו הרבה מאוד.
• כרטיס טיסה: חברות לואו קוסט מחייבות להגיע עם הכרטיס, אחרת יש חיוב נוסף, לשם כך יש להדפיס מראש את הכרטיס או להוריד את האפליקציה של חברת התעופה ולוודא שהכרטיס רשום.
• הושבה: ההושבה בטיסות לואו קוסט היא אקראית ואם יש חשיבות לישיבה ביחד זה עולה יותר.
• מזון בטיסה: הזמנת ארוחה לטיסה היא בתוספת תשלום, תגיעו מוכני עם סנדוויצ'ים מהבית.
• שירותי בידור בטיסה: לרוב אין, אבל אם יש זה בתשלום. פשוט תורידו מראש לטלפון/ טאבלט/ לפטופ מוסיקה או סרטים ואל תשכחו אזניות.

לסיכום, מי שגמיש ומסתדר עם מגבלות הכבודה בהחלט יכול ליהנות מטיסה משתלמת וזולה בחברות הלואו קוסט ובתנאי שיקפיד על התנאים ועל הזמנה כמה שיותר מוקדמת ובכל מקרה חשוב לחשוב מראש ולחשב את כל ההוצאות. טעם הלוואי של חופשה שמסתיימת בקשיים כלכליים נשאר זמן רב יותר מהחוויות שצברתם וחבל.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

6 טיפים לצמצום הוצאות הרכב

אחת מההוצאות הכבדות בחודש היא הרכב ואם נדמה לכם שלא ניתן להוזיל אותה, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה, כי מסתבר שאפשר ואפילו די בקלות בעזרת הטיפים הבאים

החיים עצמם

קונים רכב חדש? 7 דברים שחשוב לוודא שיש ברכב

קניית רכב היא הוצאה גדולה וחשוב להתאים את הרכב לצרכי ההווה והעתיד הנראה באופק, על מנת ליהנות מהחלטה מושכלת לאורך זמן ובלי להצטער בדיעבד

החיים עצמם

איך לשרוד את ההוצאות והחום של אוגוסט?

אוגוסט כבר כאן וזה אומר שחצי מהחופש עבר אבל מתחיל החצי השני והמאתגר. איך עוברים את אוגוסט בשלום עם חוויות מצוינות אבל בעלויות נמוכות? בעזרת הטיפים הבאים – גזור ושמור

החיים עצמם

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית