תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > החיים עצמם > לשלם דרך הסמארטפון

לשלם דרך הסמארטפון

מה זה אומר לשלם דרך הסמארטפון ובמה זה שונה מתשלום אונליין? מה כדאי לדעת? האם זה ישנה את ההתנהגות הפיננסית שלנו? הדברים שכדאי לדעת עוד לפני שמהפכת הארנק הדיגיטלי מגיעה כדי להישאר

ארנק דיגיטלי

התפתחות הטכנולוגיה מייצרת דרכים חדשות, יעילות, בטוחות, נוחות ומהירות הרבה יותר לתשלומים – תכירו את המהפכה החדשה בעולם הפיננסים שכובשת את כל העולם – הארנק הדיגיטלי. האפשרות לשלם דרך הטלפון החכם בנגיעה במסוף תשלום או בסריקת קוד QR ליד הקופה, להעביר תשלומים ישירות בין חשבונות בנק, לשלם בטלפון לחנויות ולאתרים ישירות מהחשבון עדיין לא במרחק נגיעה עבור הצרכן הישראלי, אבל זה מגיע ולכן כדאי להבין מה זה אומר.

מהו ארנק דיגיטלי?

הארנק הדיגיטלי נועד להחליף את הארנק בעיקר בעזרת מה שהפך לחלק בלתי נפרד מהחיים – הסמארטפון. הארנק הדיגיטלי מבוסס על מערכת ששומרת את כל המידע על אמצעי התשלום שלנו בצורה מאובטחת ומאפשרת קניה מהירה של מוצרים או שירותים דרך אתרי אינטרנט, אפליקציות בסלולרי ואפילו שעונים חכמים וגם בחנויות פיזיות. כלומר אין צורך במזומן או בגיהוץ כרטיס אשראי, כל הפרטים נשמרים במכשיר החכם באמצעות אפליקציה. אלא שמכשיר חכם הוא רק צד אחד של הדברים, בנוסף יש צורך בתשתיות חכמות ובקופות חכמות בבתי עסק.

לשלם דרך הטלפון

איך משלמים באמצעות הארנק הדיגיטלי?

כל מה שנדרש מהצרכן הוא להכניס פעם אחת את פרטי האשראי שלו לחשבון האפליקציה ומאותו רגע לשלם באתרי הקניות בלחיצת כפתור אחת, בלי שיידרש להקליד שוב את פרטי האשראי עם כל קניה. ישנן שלוש שיטות עיקריות לתשלום בטלפון סלולרי באמצעות הארנק הדיגיטלי:

1. קריאת שבב – שיטת תשלומים המבוססת על התקנת שבב, לרוב מדבקה, על המכשיר החכם והצמדת המכשיר למסוף ליד הקופה בבית העסק – שיטת תשלום זו מחייבת המצאות פיזית ליד הקופה אך היא הופכת את הקניה למהירה, נוחה ומאובטחת.
2. קריאת קוד QR: סורקים בעזרת הסלולארי, או המכשיר החכם, קוד ברקוד המופיע על מסך הקופה או על חשבונית ומבצעים את התשלום בקליק באמצעות אפליקציה.
3. אפליקציית תשלום ייעודית – קיימות אפליקציות שונות המאפשרות תשלומים לבתי עסק מכל מקום בו נמצאים ולא מחייבת קירבה פיזית לקופה.

מה קורה בישראל?

מבחינת תשלומים בטלפון מתקדמים בישראל, האפליקציות המובילות בתשלומים הן אפליקציות הבנקים, כמו: Bit, PepperPay ו-PayBox, אך הן לא ארנק דיגיטלי הלכה למעשה. בעוד שמרבית העולם המערבי עובר לארנק דיגיטלי באמצעות אפליקציות מתקדמות כמו: Google-Pay, Apple-Pay או Ali-Pay, אפליקציות שמאפשרות לבצע תשלומים מקוונים ופיזית בחנויות, העברת כספים בין אנשים ואף ארנק ייעודי לכרטיסים דיגיטליים, אפילו כרטיסי טיסה או רישיונות וכמובן חיבור לחשבון הבנק, השוק הישראלי עדיין רחוק. Google-Pay הצהירה על כניסה לשוק הישראלי עד סוף השנה, בינתיים רק באתרי מסחר מקוון ולא פיזית בחנויות.

בישראל אפליקציות תשלום, בעיקר של חנויות, כמו חנויות הנוחות yellow ובקרוב גם סופר-פארם, עושות צעדים ראשונים בשוק. בנוסף נכנסות אפליקציות, כמו Colu, שמאפשרות תשלומים לבתי עסק ספציפיים שבהסכם. עוד צעד בכיוון הוא הצ'ק הדיגיטלי שמאפשר תשלום, אחד או יותר, בבתי עסק באמצעות מעין הוראת קבע זמנית המאושרת על ידי הקונה בסלולרי ונחתמת דיגיטלית במקום.

תשלום בטלפון

למה ישראל מתעכבת?

התשובה לכך מורכבת וקשורה לחקיקה, רגולציה ותשתיות. ישנם צעדים שונים שנעשים בכיוון, וביניהם חקיקת חוק שירותי תשלום שמטרתו להסדיר את מערכת היחסים בין הצרכן לבין נותני שירותי התשלום (הן למשלם והן למוטב) והנחיית בנק ישראל למעבר של עסקים גדולים לקופות חכמות עד תחילת 2019 ועסקים קטנים עד 2020. כלומר מעבר של הקופות בעסקים הגדולים לתשתית EMV, תשתית מאובטחת שתדרוש אימות קניה על ידי הקשת קוד סודי בקופה חכמה, כמו שמקובל כבר מזמן למשל באירופה, במקום גיהוץ הפס המגנטי כפי שנעשה בישראל. צעד זה דורש החלפת קופות וגם חינוך של הצרכנים להתנהגות חדשה, הקשת קוד סודי עם כל תשלום.

היתרונות של הארנק הדיגיטלי

• תשלום מאובטח – בניגוד לגיהוץ כרטיסי אשראי, שיטות התשלום המתקדמות מאובטחות ומוצפנות והסיכוי להונאות נמוך.

• קלות התשלום וחיסכון בזמן – ארנק דיגיטלי מסייע לקניה מהירה ונוחה מכל מקום ולשיפור חווית המשתמש.

• התאמה מקסימלית – קניה דיגיטלית עשויה לסייע במעקב אחרי הרגלי הצריכה והתאמת המוצרים להעדפות שלנו.

• הטבות והנחות – לעיתים הארנק הדיגיטלי מאפשר לקבל קופונים והטבות מותאמים אישית בהתאם לבתי העסק וייתכן שהשימוש גם יוזיל עלויות.

• ניטור קל יותר של ההוצאות – בניגוד להוצאות מזומן שמצריכות רישום מדויק של כל הוצאה הארנק האלקטרוני מנטר את כל ההוצאות שלנו כך שבאמצעות חיבור לאפליקציה לניהול תקציב ניתן להשיג ניטור מקסימלי של ההוצאות.

• צמצום השימוש במזומן – הארנק הדיגיטלי נועד לייתר שימוש במזומן מבלי לוותר על הנוחות ובכך מסייע למטרה שקבעה המדינה לצמצום השוק השחור.

חסרונות שיש לשים לב אליהם ולהיערך בהתאם:

• קלות התשלום – פסיכולוגית קלות הקניה מעודדת לא פעם קניה פזיזה או התנהלות פזרנית, גם מבחינת מספר העסקאות וגם בסכומים. לכן, חשובה המודעות וההקפדה על תקציב מאוזן.

• אבדן פרטיות – איסוף נתונים על הרגלי צריכה מאפשר התאמת מוצרים, אבל הוא גם מאפשר יצירת פרופיל מסחרי לשימוש של חברות מסחריות ומהווה חדירה לפרטיות, לכן חשוב לבחון את הצהרת הפרטיות של כל אפליקציה ולבחון את התאמתה לצרכים.

• הטענת הסוללה – החיסרון העיקרי בשימוש בסלולרי הוא התלות בסוללות, כאשר גם הארנק שלנו בסלולרי, יש חשיבות רבה יותר לשמור על רמת סוללה גבוהה כי טלפון ללא סוללה היא בעיה גדולה הרבה יותר כשגם הארנק שלנו תקוע שם.

• התלות בטכנולוגיה – עוד לא נמצאה הטכנולוגיה שלא נופלת, השימוש בשרתי ענן עלול לעיתים לייצר שיבוש בפעילות המקוונות ולזה עדיין אין תשובה.

• השירות מוגבל – ישראל עוד לא שם אבל עדיין לא ניתן להשתמש בכל העולם באמצעי התשלום ולכן עוד לא ניתן להסתמך עליו לגמרי עד שלא יושלם.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

6 טיפים לצמצום הוצאות הרכב

אחת מההוצאות הכבדות בחודש היא הרכב ואם נדמה לכם שלא ניתן להוזיל אותה, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה, כי מסתבר שאפשר ואפילו די בקלות בעזרת הטיפים הבאים

החיים עצמם

קונים רכב חדש? 7 דברים שחשוב לוודא שיש ברכב

קניית רכב היא הוצאה גדולה וחשוב להתאים את הרכב לצרכי ההווה והעתיד הנראה באופק, על מנת ליהנות מהחלטה מושכלת לאורך זמן ובלי להצטער בדיעבד

החיים עצמם

איך לשרוד את ההוצאות והחום של אוגוסט?

אוגוסט כבר כאן וזה אומר שחצי מהחופש עבר אבל מתחיל החצי השני והמאתגר. איך עוברים את אוגוסט בשלום עם חוויות מצוינות אבל בעלויות נמוכות? בעזרת הטיפים הבאים – גזור ושמור

החיים עצמם

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית