תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > החיים עצמם > איך לממן טיפולי שיניים ולהמשיך לחייך

איך לממן טיפולי שיניים ולהמשיך לחייך

לא רק שהם תמיד מגיעים בעיתוי לא מוצלח, עלות טיפולי שיניים עלולה להיות גבוהה מאוד ובהתחשב בעובדה שלא מומלץ לדחות אותם, כדאי לדעת לנהל אותם נכון פיננסית – 5 הטיפים לעבור את טיפולי השיניים בשלום

מימון טיפול שיניים

טיפולי שיניים הם קרוב לוודאי התשובה המוחצת לשאלה "מה מרבית הישראלים נוטים לדחות?". הסיבות לכך הן מגוונות, אבל השתיים העיקריות הן: עלות הטיפולים וחרדה מרופאי שיניים. למרות הרפורמה בטיפולי השיניים והרחבת סל טיפולי השיניים בקופות החולים, טיפולי שיניים ובעיקר טיפולים מורכבים הם בדרך כלל הוצאה כלכלית גדולה שלעיתים אף מתבררת עם הזמן כגדולה יותר ממה שחשבנו. "יהיה בסדר" זו בטח לא התשובה, תכנון פיננסי כן.

איך מתמודדים נכון פיננסית עם עלות טיפולי שיניים? בעזרת הטיפים הבאים:

1. זמן הוא כסף

אחת הבעיות עם טיפולי שיניים ובעיקר טיפולי שיניים מורכבים, כמו: טיפול שורש, עקירה כירורגית, הקצעת שורשים, השתלת שיניים וכיו"ב, אינה רק העלות הגבוהה אלא העובדה שאנחנו דוחים אותם עד לרגע האחרון. גם אם הסיבה לדחייה היא עלות טיפולי שיניים, כדאי לזכור שדחייה לרוב תחריף את המצב, מה שאומר שעלות טיפול השיניים תגדל, בעיקר אם נוצר נזק היקפי. כלומר, הכי חשוב לזכור שבטיפולי שיניים זמן הוא כסף והרבה.

2. לקבוע תור לרופא השיניים

בזמן שאתם מפחדים לקבוע תור לרופא השיניים ומחפשים בגוגל מחירון טיפולי שיניים, או כמה עולה הלבנת שיניים, או כמה עולה שתל, או כמה עולה עקירת שורש, אתם מבזבזים זמן. מה שצריך לעשות, בהנחה שאת השלב הראשון של טיפול קבוע ויומיומי בשיניים כבר עברנו, זה לקבוע תור לרופא שיניים מוסמך שיוכל לאבחן את הבעיה. ממילא הפגישה הראשונה נועדה לבדיקה והערכה ולכן חשוב לבצע אותה כמה שיותר מהר. כל עיכוב יכול להגדיל את הנזק ההיקפי ולהביא לטיפול רציני יותר וזה אומר יותר כסף.

3. שלב חוות הדעת

לא ניתן לדעת איך להיערך כלכלית בלי חוות דעת של רופא שיניים. לכן, אחרי שקיבלתם את חוות דעתו של הרופא והערכת עלות טיפול השיניים ולפני שאתם נבהלים, מומלץ ללכת לרופא שיניים נוסף לצורך קבלת חוות דעת נוספת. לחוות הדעת השנייה חשוב למצוא רופא מומחה בתחום, בעל הכשרה ספציפית בתחום שאתם צריכים וניסיון. למה? משום שלרופא שיניים שמתמחה בתחום יש יותר כלים להעריך נכון את הבעיה ואת הפתרון. למרות שזה נשמע מתסכל, אם יש הבדלים עצומים בין שני הרופאים בהחלט אפשר ללכת לחוות דעת שלישית. חשוב לטפל בבעיית השיניים בצורה המקיפה והטובה ביותר כדי למנוע הישנות של הבעיה ונזקים היקפיים שידרשו טיפול עתידי. בתום הביקור לא לשכוח לבקש תכנית טיפול מפורטת כדי שניתן יהיה להשוות.

עלות טיפולי שיניים

4. שלב ההחלטה

אחרי שאספנו את חוות הדעת, תכנית הטיפולים והערכות המחיר של טיפולי השיניים, הגיע הזמן להחליט. במקרה של טיפולי שיניים המחיר אינו הקריטריון היחיד. בהתאם לסוג טיפול השיניים, כדאי לשקול גם את השיקולים הבאים:
• מידת הניסיון ותחום ההתמחות של הרופא.
• רמת הנוחות והאמון שיש לנו ברופא – ואל תשכחו להביא בחשבון את מידת הנכונות שלו להסביר על הטיפול.
• תכנית טיפולים – ככל שתכנית הטיפולים ברורה ומפורטת יותר כך ניתן להתכונן טוב יותר.
• משך הטיפול – עדיף להעדיף טיפולים ארוכים בטווח זמן קצר מאשר טיפולים קצרים לאורך זמן.
• האסתטיקה של הטיפול – לחיוך רחב יש כוח לכן חשוב לבחור בטיפול שפותר את הבעיה גם ברמה האסתטית על הצד הטוב ביותר גם אם העלות שלו גבוהה יותר וזאת כדי למנוע טיפול חוזר ועוגמת נפש.
ההחלטה על הטיפול צריכה להיות מיטבית, כלומר בחירה ברופא טוב עם תכנית טיפולים ברורה הכוללת הערכת מינימום ומקסימום של הטיפול (במקרים של נזק היקפי אפשרי) שתביא לתוצאה הטובה ביותר.

מציאת מקורות מימון

קבלת ההחלטה נותנת אומדן טוב של התקציב הנדרש לצורך ביצוע טיפול השיניים הנדרש כיון שיש לכם כבר הצעת מחיר. עלויות של טיפולי שיניים מורכבים יכולות להגיע לסכומים גבוהים ועוד יותר אם הם מלווים בדרישות מיוחדות שמתעוררות לעיתים בשל חרדה מטיפולי שיניים, כמו: גז צחוק, הרדמה מקומית ולעיתים אף הרדמה מלאה. את העלויות האלה לא תמיד פשוט ליישב עם מסגרת האשראי בבנק או של כרטיס האשראי ולעיתים נדרש מימון גדול יותר. גם במקרה של חסכונות אישיים, כדאי לבדוק אפשרויות מימון אטרקטיביות, בין אם הלוואות ובין אם מסגרות תשלומים מיוחדות המאפשרות תשלומים, כמו פריסת תשלומים גמישה בהוראת קבע. כיום מוצעות אפשרויות מימון הכוללות פריסת תשלומים נוחה בהתאם להחזר חודשי שנקבע על ידי הלקוח – בית העסק מקבל את התשלום ואילו הלקוח נהנה מפריסת תשלומים נוחה שאינה מוגבלת על ידי מסגרת האשראי בבנק או על ידי חברת כרטיסי האשראי ומשולמת בהוראת קבע חודשית. עם ההחלטה על מקור המימון כל מה שנשאר הוא לקבוע תור לתחילת טיפול.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

6 טיפים להתנהלות כלכלית נכונה בשעת המשבר

לא ברור כיצד ומתי משבר הקורונה ייגמר, אבל מעבר לחששות הבריאותיים, החששות הכלכליים לא פחות חמורים. אספנו עבורכם את הטיפים להתנהלות כלכלית נכונה ומונעת – לגזור וליישם עד שנעבור גם את זה

החיים עצמם

קניית רכב 0 ק"מ – מה זה אומר בעצם?

בגדול אופציית רכבי ה-0 ק"מ מאפשרת קניית רכב חדש במחיר זול יותר, אבל מה זה אומר? כל מה שרציתם לשאול על קניית רכבי 0 ק"מ והתביישתם לשאול כי נראה לכם שכולם יודעים מה זה

החיים עצמם

6 טיפים לצמצום הוצאות הרכב

אחת מההוצאות הכבדות בחודש היא הרכב ואם נדמה לכם שלא ניתן להוזיל אותה, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה, כי מסתבר שאפשר ואפילו די בקלות בעזרת הטיפים הבאים

החיים עצמם

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה