תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > החיים עצמם > קונים רכב חדש? 7 דברים שחשוב לוודא שיש ברכב

קונים רכב חדש? 7 דברים שחשוב לוודא שיש ברכב

קניית רכב היא הוצאה גדולה וחשוב להתאים את הרכב לצרכי ההווה והעתיד הנראה באופק, על מנת ליהנות מהחלטה מושכלת לאורך זמן ובלי להצטער בדיעבד

זוג קונה רכב חדש

אחרי ההחלטה לקנות רכב עולה השאלה איזה רכב הוא המתאים ביותר לצרכים ולרצונות שלנו. את ההחלטה הזאת כדאי לגבש עוד הרבה לפני שמתחילים לצאת לראות רכבים ומומלץ להגיע מצוידים במקסימום ידע לגבי תקציב וצרכים, עד לרמת הדגמים המועדפים. כדאי להימנע מהשפעתם של גורמים חיצוניים כמו דגמים מפוארים או אנשי מכירות ממולחים שאולי נפגוש בסוכנות הרכב.

אספנו עבורכם את שבעת הדברים שחשוב שיהיו ברכב הבא שלכם ויסייעו לכם לצמצם את האפשרויות:

1. תקציב

זה אמנם לא פיצ'ר ברכב אבל הדבר הראשון שצריך להיות ברורים לגביו עוד לפני קניית הרכב הוא התקציב שעומד לרשות הרכישה, אופן הרכישה המועדף ומקורות המימון. הבנת התקציב מסמלת את גבולות הגזרה. צריך לזכור שרכב לרוב אינו מסתכם בתג המחיר שעליו ונוספות לו הוצאות, כמו: תוספות ואגרה במקרה של רכב חדש, ביטוח, לעיתים עלויות מיגון ועוד. אם יש פער בין ההון העצמי למחיר הרכב חשוב להבין מה יהיו מקורות המימון, למשל הלוואה לרכב או מסלול מימון של היבואן.

משפחה מאושרת ברכב חדש

2. צרכים

חשוב להבין למה ישמש הרכב, לכמה אנשים הוא נדרש, לאילו סוגי נסיעות, למשל עירוניות או בינעירוניות ועוד. אלה מכתיבים את גודלו של הרכב, נפח המנוע, גודל תא המטען ועוד. רשימת הקריטריונים החשובים לכם לפי סדר עדיפויות תאפשר לייצר השוואה בין מספר דגמים ולצמצם את רשימת הדגמים המתאימים ביותר.

3. בטיחות

תאונות דרכים אינן רק עניין של תשתיות, או חוסר זהירות נקודתית של נהג, אלא גם עניין של תגובת הרכב במצבי קיצון. לכן, למערכות הבטיחות של הרכב חשיבות רבה. בטיחות ומערכות התרעה ברכב לא רק שמסייעות לרוב בהורדת הפרמיה של הביטוח המקיף, אלא בעיקר גם מעניקות עוד שכבת הגנה לנוסעים ברכב. חוץ מחגורות בטיחות, כריות אוויר ומערכת למניעת נעילת גלגלים, קיימות מערכות נוספות שכדאי לבדוק אם יש ברכב כמו: מערכת התרעה על אי שמירת מרחק מהרכב שמלפנים ומערכת המתריעה על סטייה מהנתיב. בהתאם לרכב ניתן להתקין לפחות חלק מהמערכות ברכבים בהן המערכות לא קיימות ומומלץ לברר עלויות. חשוב להתעכב על מבחני הבטיחות של הרכב וכדאי לדעת שעל פי חוק יבואני ויצרני הרכב מחויבים למסור מידע לגבי מערכות הבטיחות ברכב. בטיחות הרכב צריכה להיות אחד מהקריטריונים שעליהם לא מתפשרים.

4. עלות אחזקה

ההוצאה על רכב חדש לא נגמרת בסוכנות, לכן חשוב מאוד לבחון את העלויות השנתיות, או החודשיות, של הדגמים הרלוונטיים. מה צריך לבדוק? צריכת דלק היא הנושא הראשון שיש לבדוק, אמנם נתוני היצרן לא תמיד מדויקים אולם הם נותנים אינדיקציה טובה ומומלץ גם לבחון מבחני דרכים באתרי הרכב. עלויות הביטוח לא פחות חשובות ומומלץ לבדוק בחברת הביטוח את העלויות והדרישות עבור כל אחד מהדגמים. בין עלויות הרכב גם למוסך יש חלק לא קטן ולכן יש לקחת בחשבון גם את העלות הזאת ואת מידת האמינות של הדגם ושל היצרן.

משפחה שמחה

5. סחירות: לחשוב קדימה

ירידת ערך של מכונית חדשה היא גבוהה במיוחד וחשובה לא רק במכירת רכב אלא גם בקנייתו. ככלל ככל שהרכב פופולארי יותר הוא סחיר יותר ויהיה לכם קל יותר למכור אותו בעתיד.

6. נוחות

עיצובו הפנימי של הרכב הוא חיוני, חשוב לשים לב שכל בני המשפחה יכנסו לרכב בנוחות ושיש בו מספיק מקום, במיוחד אם יש צורך בכיסאות בטיחות לילדים. לא פחות חשובה הנוחות שלכם כנהגים ושדה הראיה שלכם. חשוב מאוד לבחון את הנושאים האלה ודרך טובה לעשות זאת היא גם באמצעות נסיעת מבחן.

7. האחריות מחייבת

מעבר לעובדה שאחריות חוסכת לא מעט כסף, היא בהחלט חוסכת לא מעט כאבי ראש כי לא פעם גם מכוניות חדשות נוטות להתקלקל. במקרה הזה כמה שיותר זמן אחריות של היבואן כן ייטב. כדאי לשים לב גם לאפשרות הרחבת האחריות – לא פעם תנאיה מכסים מצבים שהטיפול בהם עולה הרבה מאוד כסף.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

6 טיפים לצמצום הוצאות הרכב

אחת מההוצאות הכבדות בחודש היא הרכב ואם נדמה לכם שלא ניתן להוזיל אותה, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה, כי מסתבר שאפשר ואפילו די בקלות בעזרת הטיפים הבאים

החיים עצמם

איך לשרוד את ההוצאות והחום של אוגוסט?

אוגוסט כבר כאן וזה אומר שחצי מהחופש עבר אבל מתחיל החצי השני והמאתגר. איך עוברים את אוגוסט בשלום עם חוויות מצוינות אבל בעלויות נמוכות? בעזרת הטיפים הבאים – גזור ושמור

החיים עצמם

חכמים בקיץ

לא ברור אם יולי ואוגוסט חמים יותר או יקרים יותר, אבל בעוד שלגבי מזג האוויר אין מה לעשות, לגבי העלויות בהחלט יש. איך עוברים את הקיץ בשלום? בעזרת 5 הטיפים הבאים שישמרו על חשבון הבנק ועל הכיף

החיים עצמם

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית