תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים ב - Style > להתחתן בלי להיכנס למינוס

להתחתן בלי להיכנס למינוס

החתונה של הלייף או החיים עצמם? זאת לא השאלה – אפשר לתכנן חתונה בלתי נשכחת בלי להיכנס למינוס ואפילו להשאיר תקציב לירח דבש – 5 הטיפים לתכנון כלכלי נכון של החתונה

חתונות הן אירוע מקסים ומרגש, אבל גם הוצאה גדולה שצריך לתכנן נכון. הרצון לחגוג את הקמת התא המשפחתי הוא הכי טבעי, אבל גם הוצאות חתונה חייבות להיות מתואמות עם היכולת הכלכלית. אמנם נכון שחתונה היא אירוע (בתקווה) של פעם אחת בחיים, אבל היא לא גדולה מהחיים עצמם. לכן, כדי לא להתחיל את החיים ביחד עם אירוע גדול עלינו כלכלית, חשוב לתכנן את החתונה נכון. בסופו של דבר, התנהלות פיננסית נבונה בתכנון החתונה היא סימן מצוין לעתיד לבוא וסיבה נפלאה להיות אופטימיים.

תהיתם כמה עולה חתונה? אז ריכזנו עבורכם את הטיפים להישאר במסגרת התקציב ולעבור את החתונה בשלום:

1. אם כבר נכנסים למסגרת, אז למסגרת תקציב

חתונה היא אחד המבחנים הראשונים בהוצאות גדולות בחייו של זוג, לגלות חריגה ממסגרת התקציב יום אחרי החתונה לא נחשב פתיחה מוצלחת. לכן, עוד לפני שקובעים תאריך, מספר מוזמנים או מקום, חשוב להבין את מסגרת התקציב לאירוע ובעצם גם לאירועים שנלווים לו, כמו: מסיבות רווקות/רווקים, חינה, מסיבת אירוסין וכמובן גם ירח הדבש. איך קובעים מה מסגרת התקציב לחתונה? לפי מקורות המימון שעומדים לרשותנו, כמו: חסכונות, הון עצמי, עזרה מההורים או מהמשפחה. חלק מההוצאות ניתן לשלם בתשלומים, אך לפעמים עדיין יש צורך להגדיל את מסגרת התקציב באמצעות הלוואה לחתונה. לקיחת הלוואה צריכה להיעשות במסגרת חישוב יכולת ההחזר החודשי הריאלית. ניתן להיעזר במחשבון הלוואה כדי לחשב את ההלוואה הרצויה לפי סכום החזר חודשי שניתן לעמוד בו. הסכום הסופי שהתקבל הוא תקציב החתונה, על שלל אירועיה.

טיפ: מתכוונים להסתמך על המתנות מהחתונה לכיסוי ההוצאות? קחו בחשבון שזה הימור – המתנות מהחתונה יכולות להגיע לסכומים מכובדים אבל לא בהכרח לסכומים המקווים, לכן את תחזית הסכום הצפוי שווה להפחית לפחות ב-50%, מקסימום יישאר עודף לפינוקים בירח דבש.

עלות חתונה

2. תכנון החתונה מתחיל במספר המוזמנים

עלות חתונה ממוצעת הוא אמדן חמקמק, לכן דבר ראשון לפני שמחליטים על כל דבר אחר מייצרים תכנית פעולה מבוססת על מחירים ממוצעים לשוק כדי להבין איפה אנחנו נמצאים. כמות המוזמנים היא קריטית, מספר המוזמנים מייצר גם אילוצי מקום וחבל לראות מקומות שיקפיצו לכם את הלב אבל לא יתאימו ואחר כך כל האירוע ייעשה בצלו של המקום שלא נבחר והיה "מוש". איך יודעים כמה מוזמנים התקציב שלנו מאפשר? כלל האצבע הוא: מספר המוזמנים כפול עלות מנה ממוצעת (מחושבת כאן לפי 250 ₪ למנה) צריך להגיע עד מקסימום 45% מסך התקציב הכולל לאירוע עצמו. כלומר: עלות של 350 אורחים בחישוב של 250 שקלים למנה מסתכמת ב-87,500 שקלים, לכן התקציב צריך לעמוד על כ- 192,000 לחתונה עצמה בתוספת הוצאות "קטנות" שמסתכמות איפשהו באזור ה-25,000 שקלים (פירוט בהמשך).

טיפ: בשלב הראשון עורכים רשימה שמכילה את כולם, זה ייתן קנה מידה. החישוב הראשוני צריך להיות לפי ממוצע של 250 שקלים למנה, הגעתם לסכום גבוה מהתקציב? כנראה שצריך לצמצם את מספר המוזמנים. בדרך כלל ירדו מהרשימה המקורית כ-20% מהרשומים. כדאי לזכור שיש דרכים להוזיל עלויות, אז בהחלט יש מקום לגמישות.

כמה עולה עוגת חתונה

3. שלב ה"כמה עולה" – כמה עולה זר? כמה עולה חליפה? כמה עולה צלם?

מלבד ההוצאות הגדולות של קייטרינג ומקום מחיר החתונה כולל גם הוצאות "קטנות", רק שאלה הוצאות קטנות יחסית ובעצם הן מסתכמות להוצאה גדולה. כמה? בממוצע לא פחות מ-25,000 שקלים שיש לחשב מראש: מוסיקה (ממוצע של כ-5,000 שקלים), צילום (ממוצע של כ-8,000 שקלים), אלכוהול (מינימום ממוצע של כ-2,000 שקלים לאלכוהול ברכישה עצמית ועד שירותי בר בהתאם לדרישה), שירותי תאורה (לא פחות מ-3,000 שקלים בהתאם לציוד), טבעות, ביגוד, הנעלה, איפור והזמנות וזה עוד מבלי לחשב אירועים נוספים, או הוצאות אחרות כמו עיצוב האולם, פרחים, טיפים למלצרים, מתנות למזכרת, להקה או הפעלות מיוחדות. הכינו רשימה של כל ההוצאות האפשריות ועשו סקר שוק להבין את העלויות.

טיפ: במפגש עם הספקים השונים מותר ורצוי להתמקח על מחיר, אבל גם כדאי להתייעץ עמם כיצד להוזיל את ההוצאה מבלי לפגוע באיכות. היום אפשר גם לערוך חיפושים ברשת ולחפש רעיונות מקוריים שניתן לעשות בעצמנו, בעיקר אם יש לכם זמן עד לחתונה. בכל הצעת מחיר דאגו שהכל יהיה מפורט כולל לוחות זמנים ותשלומים.

כמה עולה צלם לחתונה?

4. למצוא את המקום שעושה את החתונה

מתחילים לחפש מקום רק אחרי שיודעים את מספר המוזמנים זה ממקד את החיפוש רק למקומות שמתאימים לכם ומונע עוגמת נפש. אחד הדברים שבני זוג נוטים לעשות עוד לפני שנקבע המקום הוא לקבוע תאריך. קביעת תאריך מראש היא אולי רומנטית אבל פחות פרקטית. אם אין לכם שיקול מעשי לתאריך, דרך מצוינת להוזיל עלויות היא לבדוק מתי המחירים במקום שרציתם זולים יותר ומתי יש תאריכים פנויים. בדרך כלל חתונות בחורף ובאמצע השבוע יהיו זולות יותר ולרוב ההבדלים משמעותיים מהסיבה הפשוטה כל מקום יעדיף לסגור אירוע מאשר לסגור ללילה את המקום. ככל שעלות המקום תהיה זולה יותר, יישאר יותר תקציב פנוי ואולי אפשר יהיה אפילו לחסוך חלק מהתקציב, בכל זאת שופינג בירח הדבש זו מטרה לא רעה בכלל.

טיפ: ככל שנהיה נעולים יותר על סגנון, כך אנחנו מכניסים את עצמנו לאילוצים שעלולים לעלות הרבה כסף, עדיף להיות גמישים ויצירתיים.

רשימת הוצאות חתונה

5. לתעדף את הוצאות החתונה

חתונה מביאה איתה המון הוצאות, אבל ההחלטה על מה להוציא את הכסף בידיים שלנו. הרבה פעמים אנחנו רוצים חוויה בלתי נשכחת לנו ולאורחים ושוכחים שהאירוע עצמו, שכולו אהבה ושמחה, יהיה בלתי נשכח בכל מקרה. לא חייבים לעשות הכל וכדאי לחשוב מחוץ לקופסא כשמחליטים מה עושים ומה לא. אז עוברים על כל ההוצאות הקטנות והצעות המחיר שלהן ומתחילים לתעדף בהתאם לתקציב.

טיפ: לא חייבים הכל – למשל הזמנות, אמנם זו לא הוצאה גדולה יחסית, אבל האם באמת צריך לשלוח בדואר? אולי אפשר לחסוך בעלויות, לעצב הזמנה אונליין ולשלוח את מרבית ההזמנות במייל (בקטנה: צרו מייל ייעודי רק לחתונה). הפעלות לחתונה? דפי ציור וצבעים לכל שולחן יניבו ספר זיכרונות מקסים בעלות מינימלית.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

בחר את המומחה

איך לבחור את בעלי המקצוע לשיפוץ? הטיפים היעילים לסינון בעלי מקצוע כדי שהשיפוץ יסתיים טוב כמו קומדיית קיץ קלילה לכל המשפחה ולא כמו סרט אימה עם פרק המשך

חיים ב - Style

ירח דבש לפני שמתחיל הבלאגן

רוצים ליהנות מירח דבש במחיר שפוי, שקט יחסי והרבה אפשרויות? הטיפ הראשון הוא לא לחכות לקיץ ואת שאר חמשת הטיפים לתכנן נכון כלכלית של ירח דבש תוכלו לקרוא ממש כאן

חיים ב - Style

מה חשוב לדעת בקניית דירה מקבלן?

9 הנקודות שחשוב לדעת לפני רכישת דירה מקבלן כדי להיערך נכון לאחת העסקאות הכי גדולות בחיים ולהיות בטוחים שזו לא רק עסקה טובה, אלא גם עסקה טובה ונכונה עבורכם

חיים ב - Style

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה