תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים ב - Style > מסמנים יעדים ומטרות לשנה החדשה

מסמנים יעדים ומטרות לשנה החדשה

סוף החגים זמן מצוין לעצור ולחשוב על היעדים והמטרות לשנה החדשה, לרענן את רשימת היעדים ולאמץ את חמשת כללי האצבע לניהול כלכלי נכון שיהפכו אותה לאפשרית כבר השנה

כבר מברכים על החזרה לשגרה? עם כל הנוחות והיתרונות שיש בשגרה, היא גם מכניסה אותנו לאוטומט. בתוך היומיום אנחנו עסוקים בכל כך הרבה דברים שמצב אוטומטי הוא נוח, רק שהוא משאיר אותנו ללא שינוי, כדי לשנות את זה אנחנו צריכים לקחת את הזמן ולהציב מטרות יעדים כלכליים.

מה אתם מבקשים לעצמכם לשנה הזו? אוטו חדש? שיפוץ? חופשה? לא מאמינים שזה אפשרי בלי שתיפול עליכם זכיה בלוטו למרות שאתם לא ממלאים טופס? אז זהו שתכנון נכון של השנה הכלכלית יכול בהחלט להביא לחיסכון משמעותי לאורך זמן וחיסכון אומר דבר אחד – להגשים מטרות שנראות מכאן בלתי אפשריות. איך מסמנים וי על רשימת היעדים שאותם אנחנו רוצים להשיג? בעזרת חמשת כללי האצבע הבאים:

הצבת מטרות בחיים

1. לקבוע מטרות ולהתחיל לחתור אליהן

עזבו אתכם מ"רשימת חלומות", רשימה כזו מחכה לפיה טובה ואין באמת כאלה, לכן הגיע הזמן לשנות את השפה – לא עוד חלום אלא יעד, ועבור יעדים, כידוע, צריך לפעול כדי לממש. נשמע לכם סמנטי? אולי, אבל יעד נותן מוטיבציה, חלום משאיר אותנו על הספה בבית במקום על מגבת בחוף הים. הצבת מטרות ויעדים מצריכה הגדרה – תכנון, ביצוע, הגדרת זמנים. לכן, מה שנדמה כמו החלפת מילים פשוטה למעשה משנה את כל דפוס החשיבה – מפאסיבי לאקטיבי ומחזירה את ההכרה ביכולת שלנו להגיע וזה בהחלט משנה את כללי המשחק.

2. למצוא את האיזון

השורה התחתונה היא ששורת ההכנסות תהיה גבוהה יותר משורת ההוצאות, איך עושים את זה? בעזרת תכנון נכון. אמנם אלמנט אי הוודאות מלווה אותנו תמיד, אבל באופן כללי ההכנסות ידועות לנו וההוצאות הקבועות גם – מגורים, חינוך, תחבורה, הוצאות שוטפות וכו'. הפער בין ההכנסות להוצאות הוא הסכום המיועד לכל שאר ההוצאות שאינן קבועות וככל שנשאר סכום – כדאי לשים אותו בחיסכון. תכנון מושכל של ההוצאות מאפשר התנהלות פיננסית נבונה והשארת ההוצאות בטווח המסגרת הכלכלית. אם על הנייר לא נוצר איזון בין הכנסות להוצאות, יש לחשוב על פתרון דרסטי יותר בהתאם לפער. כאשר הפער גדול נדרש פתרון דרסטי יותר ויש לשקול שינוי באורח החיים אם על ידי מעבר דירה, או מכירת רכב.

התנהלות כלכלית נכונה

3. לצמצם הוצאות קבועות

הדרך להגשמת מטרות ויעדים כלכליים עוברת דרך צמצום הוצאות, זו ביטוי גדול מאוד שלרוב נראה לנו בלתי אפשרי, הוא מתחיל בהחלטה לא להוציא הוצאות מיותרות, שזה כמובן חשוב. אבל זה לא אומר שלא צריך לשים לב להוצאות הקבועות, כי חיסכון, גם אם קטן, מצטבר לסכומים לא מבוטלים לאורך השנה. את התשלומים הקבועים לחברות האינטרנט, הכבלים, הסלולר, הגז ניתן להוזיל – בדקו מה באמת אתם צריכים והציבו לעצמכם את יעד המחיר אותו תרצו לשלם וקדימה – להתמקח. גם חיסכון של 10 שקלים בלבד לחודש אינו פעוט, אם יש לכם שני קווי טלפון, הנה כבר 240 ₪ לשנה שחסכתם בכלל בלי להתאמץ ורק בתחום אחד.

4. לנהל רשימות

הדרך הנכונה להתנהל כלכלית היא לפתוח גיליון נתונים חדש בכל חודש ולהכניס לתוכו את כל ההוצאות, הקבועות והחד פעמיות. התנהלות כזו מייצרת שיקוף ובקרה מקסימליים שמאפשרים לנו להיות עם היד על הדופק, אך גם מחייבים ניהול קפדני שלא כולנו מסוגלים לו. עם זאת רשימות הן כלי יעיל מאוד לניהול כספי בין אם רשימת הוצאות והכנסות חודשיות ובין אם רשימת קניות לסופר. ואם כבר נגענו בסעיף המזון, אחד מההוצאות הגדולות בתקציב, חשוב לזכור שככל שתכנון האוכל שלנו יהיה נכון יותר, כך ניתן יהיה לחסוך יותר. קניות מרוכזות בהתאם לרשימות הן חסכוניות ומדויקות יותר. רשימות גם מחייבות לבחון כל הוצאה ולכן תהליך קבלות ההחלטות יהיה רציונאלי יותר וייבחן במונחים נכונים של עלות תועלת. ככל שהצריכה שלנו נבונה יותר, כך ההוצאות מצטמצמות.

5. מינוס? למה להיות שליליים

מינוס כשמו כן הוא – שלילי. התשלום על המינוס הוא בגדר קנס ואנחנו משלמים על המינוס יותר ריבית מאשר ריבית המשולמת על החזר הלוואה. חשבון במינוס הוא חשבון בהלוואה שמשלמים עליו הרבה יותר, לכן צעד ראשון חיובי יהיה לסגור את המינוס, הדרך לא לחזור למינוס היא באמצעות התנהלות כלכלית נכונה. ההחלטה על סגירת המינוס כבר מפחיתה בהוצאות, בוודאי ברמת הריבית. פעמים רבות אנחנו נשארים מחודש לחודש על אותו מינוס, מה שאומר בעצם שההוצאות וההכנסות שלנו דווקא מאוזנות יחסית והבעיה היא נקודת ההתחלה – המינוס. בהתאם לגובה המינוס יש לשקול דרכים לסגור אותו, בין היתר, על ידי לקיחת הלוואה לסגירת המינוס אם נדרש. אחרי סגירת המינוס ניתן להמשיך ולחסוך את אותו הסכום ששולם להלוואה ולהתחיל לחסוך, כבר ראיתם שזה אפשרי.

מינוס כשמו כן הוא – שלילי. התשלום על המינוס הוא בגדר קנס ואנחנו משלמים על המינוס יותר ריבית מאשר ריבית המשולמת על החזר הלוואה. חשבון במינוס הוא חשבון בהלוואה שמשלמים עליו הרבה יותר, לכן צעד ראשון חיובי יהיה לסגור את המינוס, הדרך לא לחזור למינוס היא באמצעות התנהלות כלכלית נכונה. ההחלטה על סגירת המינוס כבר מפחיתה בהוצאות, בוודאי ברמת הריבית. פעמים רבות אנחנו נשארים מחודש לחודש על אותו מינוס, מה שאומר בעצם שההוצאות וההכנסות שלנו דווקא מאוזנות יחסית והבעיה היא נקודת ההתחלה – המינוס. בהתאם לגובה המינוס יש לשקול דרכים לסגור אותו, גם על ידי לקיחת הלוואה לסגירת המינוס, אם נדרש. אחרי סגירת המינוס ניתן להמשיך ולחסוך את אותו הסכום ששולם להלוואה ולהתחיל לחסוך, כבר ראיתם שזה אפשרי.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

מה חשוב לדעת כשמתכננים חופשה בארץ

החגים הם הזדמנות מצוינת לפסק זמן משפחתי שכולו מנוחה וטיולים ברחבי הארץ. אספנו עבורכם מידע חשוב על סוגי החופשות בארץ כדי שתוכלו לתכנן חופשה ישראלית, משפחתית ומלאה בחוויות

חיים ב - Style

בחר את המומחה

איך לבחור את בעלי המקצוע לשיפוץ? הטיפים היעילים לסינון בעלי מקצוע כדי שהשיפוץ יסתיים טוב כמו קומדיית קיץ קלילה לכל המשפחה ולא כמו סרט אימה עם פרק המשך

חיים ב - Style

ירח דבש לפני שמתחיל הבלאגן

רוצים ליהנות מירח דבש במחיר שפוי, שקט יחסי והרבה אפשרויות? הטיפ הראשון הוא לא לחכות לקיץ ואת שאר חמשת הטיפים לתכנן נכון כלכלית של ירח דבש תוכלו לקרוא ממש כאן

חיים ב - Style

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה