תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים ב - Style > בחר את המומחה

בחר את המומחה

איך לבחור את בעלי המקצוע לשיפוץ? הטיפים היעילים לסינון בעלי מקצוע כדי שהשיפוץ יסתיים טוב כמו קומדיית קיץ קלילה לכל המשפחה ולא כמו סרט אימה עם פרק המשך

שיפוץ הבית

שיפוץ הדירה, בין אם שיפוץ קטן ומתוחם ובין אם שיפוץ כללי, הוא פרויקט שאנחנו יודעים איך אנחנו נכנסים אליו, אבל בלי תכנון מפורט הסיכוי שנצא ממנו כמו שהיינו רוצים קטן. שלב בחירת אנשי המקצוע מגיע אחרי שלוש ההחלטות הראשוניות:

• גבולות השיפוץ: מה רוצים לשפץ בבית? לא בהכרח שנצליח לשפץ הכל בפעם אחת, אולם כדאי להעלות על הכתב את כל מה שדורש שיפוץ לפי סדר עדיפויות או דחיפות.

• התקציב: כמה כסף עומד לרשות השיפוץ, אם באמצעות כסף שחסכנו לשיפוץ, סכום כסף שהשתחרר או הלוואה ייעודית לשיפוץ דירה. ממסגרת תקציב זו אסור לחרוג ולכן תכנון מפורט של העבודה לפני ההזמנה חיוני.

• הזמן: מתי נוח לכם לשפץ? לרוב אנחנו בוחרים לשפץ בחופשים ארוכים או לפני חגים גדולים כמו ראש השנה או פסח משום שזה נוח יותר לביצוע מאשר בשגרה, בעיקר אם אנחנו ממשיכים להתגורר בבית בזמן השיפוץ. חשוב לזכור שאלה תקופות השיא של השיפוצים ולכן גם העלויות יהיו גבוהות יותר וכדאי לקחת את זה בחשבון.

אנשי מקצוע – אנשי מפתח

בחירת אנשי מקצוע טובים היא חלק חשוב בתוכנית השיפוץ: איש מקצוע טוב יהפוך את השיפוץ לחוויה טובה ובחירה לא נכונה יכולה להיות סיוט, לעלות הרבה מאוד כסף, זמן ועגמת נפש ולעיתים אפילו להביא לשיפוץ מחדש או נוסף. לכן, חשוב למצוא אנשי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם שיעשו את העבודה הטובה ביותר. עם זאת תמיד כדאי להיות עם היד על הדופק בכל אחד משלבי השיפוץ. שיפוץ היא החלטה יקרה ובעלת השפעה גדולה על איכות החיים וחשוב להגיע אליה מוכנים מכל הבחינות ולא לעגל פינות, בוודאי לא בתחום אנשי המקצוע.

מתכניים את השיפוץ מראש

הכל מתחיל בתכנון

איש המקצוע הראשון שמומלץ לשקול לשכור את שירותיו הוא מעצב/ת הפנים או האדריכל/ית, בוודאי אם מדובר בשיפוץ גדול. זה אמנם נשמע כמו עוד הוצאה, אלא שהיא יכולה לחסוך לא מעט בסופו של דבר ברוב המקרים. למרות שלא פעם יש תחושה שניתן לתכנן שיפוץ לבד, לא פעם חוסר הניסיון שלנו עלול לייצר בעיות נוספות ולגרור עלויות מיותרות בהמשך. בסופו של דבר, שיפוץ הוא תהליך שכולו החלטות בנושאים שלא תמיד אנחנו מבינים בהם. לכן, ניסיונם של מעצב/ת פנים או אדריכל/ית יכול לסייע בתחומים שונים, כמו: לקבל החלטות, למנוע טעויות, להתמודד עם בלת"מים (ותמיד יש), לסייע במציאת קבלן שיפוץ ואנשי מקצוע, לפקח על העבודה, להשיג מחירים טובים יותר ואפילו לשמור על התקציב ולהוריד אותנו לקרקע. מעצב פנים ו/או אדריכל מקצועי ויסודי יוכל לסייע לנו גם לתעדף את השיפוץ ולהחליט איפה אסור לחסוך ואיפה אפשר ועד כמה.

בחירת המעצב/ת או האדריכל יכולה להיעשות מתוך היכרות, פרסומים והמלצות וכמובן רק אחרי שהתרשמתם מעבודות שלו/ה. אבל לא פחות ממקצועיות וניסיון חשוב שתהיה כימיה בין שני הצדדים וכמובן לשים לב לנקודות הבאות:

• לשים את הדברים על השולחן: לשאול על ותק וניסיון, להבין מה הוא חושב על התכנית שלכם, בכמה זמן הוא מעריך את השיפוץ, לבקש המלצות.

• לדבר ולראות: תמיד כדאי לדבר עם לקוחות קודמים ולראות עבודות.

• לסגור הכל לפני: תכנית העבודה צריכה לכלול תהליך העבודה מפורט, כולל זמנים ותנאי תשלום בהתאם לשלבי העבודה ואת כל מה שכלול בעבודת המעצב כדי למנוע אי הבנות – כל אלה יהיו הבסיס לחוזה, שחשוב לא לשכוח לערוך לפני תחילת העבודה.

קבלן או שיפוצניק?

מה ההבדל בין קבלן לשיפוצניק? קבלן רשום בפנקס הקבלנים לפי סיווג, כלומר לפי העבודות אותן הוא מורשה לבצע. שיפוצניקים הם אנשים שעוסקים בתחום אך אינם בהכרח רשומים במרשם פומבי. הקבלן או השיפוצניק הוא המפתח להצלחת השיפוץ ולעמידה בזמנים ובתקציב ולחוזה איתו משמעות גדולה.

חשוב לבחור איש מקצוע מקצועי לשיפוץ

כדי להימנע מהתקשרות עם אנשי מקצוע לא מקצועיים מספיק תהליך הבחירה צריך להיות קפדני ויסודי. מעבר לזמינות בתאריכים שחשוב לוודא, מומלץ לשים לב לנקודות הבאות:

• איפה מחפשים? אם בחרתם לעבוד עם מעצב/ת פנים ו/או אדריכל, ייתכן שהם יוכלו להמליץ לכם על אנשי מקצוע שיצא להם לעבוד איתם. כמו כן, היום ניתן למצוא קבלנים או שיפוצניקים גם באמצעות חיפושים ברשת ובאתרים ייעודיים לדירוג בעלי המקצוע בהתאם להמלצת הלקוחות וחשוב לבדוק שהם בעלי מוניטין טוב באימות הנתונים ובעדכונם.

• הצעת מחיר: חשוב לקבל הצעת מחיר מפורטת מהקבלנים, או השיפוצניקים, שעברו את "הסינון ראשוני" שלכם. על הצעת המחיר לכלול פירוט (עד לפרטים הקטנים ביותר) של עבודה, ציוד, חומרים וכמובן לוחות זמנים. הצעת המחיר מחייבת הגעה של בעל המקצוע אליכם כדי לראות את הנכס וזה גם מאפשר התרשמות שלכם ממנו. גם כאן הכימיה משחקת תפקיד חשוב. בנוסף, חשוב לערוך סקר שוק לפני הבחירה ולקבל לפחות 3 הצעות מחיר.

• לראות עבודות קודמות: מומלץ לראות ולהתרשם מעבודות קודמות של השיפוצניק או הקבלן ועדיף עבודות בנות כמה שנים (כדי להתרשם מטיב ואיכות העבודה). כמו כן, חשוב לדבר עם הממליצים ולשאול אותם כמה שיותר שאלות ענייניות כדי לקבל תמונה כללית ומקיפה על בעל המקצוע.
אחרי שבוחרים את איש המקצוע יש להקפיד על חתימת חוזה שכולל:

• תיאור היקף העבודה: החוזה צריך לכלול, אם כחלק מהחוזה או כנספח לחוזה: פירוט העבודה, מפרט טכני, כתב כמויות מדויק ומפורט, תכנית עבודה ולוחות זמנים משוערים ועד כמה שיותר מדויקים ככל שניתן לצפות זאת במועד חתימת ההסכם.

• תשלום: מומלץ לקבוע לוח תשלומים בהתאם להתקדמות העבודה ולהשאיר את רובו לתשלום האחרון אחרי תיקון תיקונים וליקויים אם נדרשים כאלה.

• לו"ז: חשוב לקבוע מועד לסיום העבודות ולקבוע לא רק את מספר ימי העבודה אלא לנקוב בתאריכים. אם כי חשוב לזכור כי תמיד קיים פוטנציאל לשינויים ויש לקבוע מה קורה במקרה כזה.

• ביטוח ואחריות: הקבלן אמור להיות אחראי על כל נזק שייגרם כתוצאה מהעבודות, גם לצד שלישי. לכן יש לבדוק שהוא מחזיק בביטוחים הנדרשים ולהתייעץ עם סוכן ביטוח.

אנשי צוות אחרים

לא פעם אנחנו נדרשים לבעלי מקצוע ייחודיים לעבודות השיפוץ. קבלן עשוי לתת את כל השירותים הנלווים שאתם צריכים לשיפוץ, כמו אנשי חלונות או אינסטלטור, או לחלופין לקשר אתכם עם אנשי מקצוע רלוונטיים שהוא מכיר וסומך עליהם – זה בהחלט יכול לסייע במציאות אנשי מקצוע נוספים וגם בפיקוח על עבודתם. אם לא קיבלתם מהקבלן איתו התקשרתם המלצות – התהליך שאתם עושים בבחירת אנשי מקצוע נוספים צריך להיות זהה לתהליך בחירת הקבלן או השיפוצניק.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

מה חשוב לדעת כשמתכננים חופשה בארץ

החגים הם הזדמנות מצוינת לפסק זמן משפחתי שכולו מנוחה וטיולים ברחבי הארץ. אספנו עבורכם מידע חשוב על סוגי החופשות בארץ כדי שתוכלו לתכנן חופשה ישראלית, משפחתית ומלאה בחוויות

חיים ב - Style

ירח דבש לפני שמתחיל הבלאגן

רוצים ליהנות מירח דבש במחיר שפוי, שקט יחסי והרבה אפשרויות? הטיפ הראשון הוא לא לחכות לקיץ ואת שאר חמשת הטיפים לתכנן נכון כלכלית של ירח דבש תוכלו לקרוא ממש כאן

חיים ב - Style

מה חשוב לדעת בקניית דירה מקבלן?

9 הנקודות שחשוב לדעת לפני רכישת דירה מקבלן כדי להיערך נכון לאחת העסקאות הכי גדולות בחיים ולהיות בטוחים שזו לא רק עסקה טובה, אלא גם עסקה טובה ונכונה עבורכם

חיים ב - Style

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה