תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים נכון > להתכונן לפסח בימי קורונה

להתכונן לפסח בימי קורונה

פסח מביא עוד קושיה שאף אחד לא שר עליה – הקושיה הכלכלית. החופשה ארוכה יחסית וההוצאות כבדות ובכל זאת ניתן לעבור אותו בשלום ויש לנו את שלושת השלבים הפשוטים שיסייעו לכם לעשות את זה

היערכות כלכלית לפסח בימי קורונה

פסח הוא התחדשות, אביב, ניקיון, משפחה ופריחה, אבל הוא גם הוצאה כלכלית כבדה והשנה עוד יותר עם כל הגזרות שמביאה אתה הקורונה, הבידוד וההשבתה החלקית של המשק. גם בלי שיפוץ או חופשה, שכנראה יתבטלו השנה, רק הקניות ההכרחיות, ההישארות בבית והחופש הארוך של הילדים, הם מתכון מצוין להוצאות גבוהות מהממוצע שלא תמיד תואמות את המצב הכלכלי, בעיקר בתקופות של חוסר וודאות במשק.

איך מצליחים לתכנן נכון את הפסח כדי לעבור אותו בחיוך ובלי להיכנס למינוס? בעזרת יישום השלבים הבאים:

 

שלב 1: תכנון תקציב פסח

עקרונית אם בניתם תקציב משפחתי לשנה הנוכחית, תקציב פסח נלקח בחשבון בהתבסס על ההוצאות של השנה הקודמת. בכל מקרה מומלץ להבין את המצב העדכני, כולל מצב חשבון הבנק בתוספת הערכה של הכנסות והוצאות עתידיות כדי להבין מה התקציב שעומד לרשותכם בחג.

שלב 2: תיעדוף הוצאות והגבלת סכומים

התקופה הקרובה היא לא תקופה טובה להוצאות ולכן כל מה שלא צריך, פשוט לא קונים. את ההוצאות הקיימות יש לבחון, לערוך סדר עדיפויות ברור ולצמצם למינימום את ההוצאות. לשם כך פותחים גיליון נתונים ומתחילים להזין סעיפי הוצאות. כדי להעריך עלות של כל סעיף הוצאות יש לערוך סקר שוק מקדמי ולקבוע גובה מקסימלי לכל הוצאה.

המשפחה צועדת על קיבתה – קניות מזון לפסח

סעיף המזון הוא אחת ההוצאות הגדולות בפסח, אם כי השנה עם ההגבלות על ההתכנסות יש להניח שהוא ירד משמעותית. הכנת תפריט תסייע למיקוד קניות האוכל. בנוסף, מומלץ לערוך סקר שוק ולא להתפתות לכל "מבצע". לפעמים עדיף לפזר את הקנייה לכמה שבועות בכמה רשתות שיווק בהתאם למבצעים. בכל מקרה, חשוב להגיע לקניות עם רשימה מסודרת לפי תקציב מסודר ולא להתנהל בספונטניות. בהתאם להנחיות עדיף לקנות ברשת ובכלל לא לצאת מהבית.

קניות מזון לפסח

מה נשתנה הפסח הזה? הקורונה

החשש המוצדק מנגיף הקורונה והניסיון לצמצם הידבקות הופך את הפסח הזה לביתי במיוחד. ביטול טיסות, אזהרות המסע של משרד הבריאות, הבידוד בחזרה לארץ וכמובן סכנת ההידבקות, הורידו את הטיסות מהפרק בפסח הקרוב. האיסור על התקהלות הוריד את כל האטרקציות, המוזיאונים, הקניונים, בתי הקולנוע, המסעדות ואת כל אפשרויות הבילוי עד לשינוי הנהלים. אז מה בכל זאת? נשארים בבית ועורכים לו"ז פעילות מסודר לילדים עם פעילויות. הצטיידו במשחקים, סרטים, ספרים וחומרי יצירה, תנו לילדים משימות ואחריות בתוך הבית ונסו להפיק את המירב מהזמן המשותף. זו גם הזדמנות להגדיל את האחריות שלהם למטלות הבית בהתאם לגיל כמובן וללמד מעט על ניהול פיננסי ודמי כיס. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת גדולה או חדר מספיק גדול אפשר לעשות קמפינג ביתי בהתאם למזג האוויר.

תעסוקה לילדים בבית בזמן פסח

אופנה? הסטייל החדש הוא שימוש חוזר

זה אמנם כיף ללבוש בגדים חדשים בחג גם אם נשארים בבית, אבל גם בעולם האופנה הבינו ששווה למחזר. פסח הוא הזדמנות מצוינת לרענן את הלוק דווקא עם בגדים מהארון ואפשר לנצל את הזמן הרב בבית לסדר בארון – למסור את מה שכבר לא בשימוש ולגלות מחדש פריטים ישנים ששכחתם מקיומם.

מתנות קטנות

באופן מפתיע ועם קצת יצירתיות ניתן לצמצם את ההוצאה הזו ודי בקלות. הסעיף הזה יצטמצם בפסח הזה כי אירוח ירד מהפרק. שווה אולי להשקיע בהזמנת משחק משפחתי כמתנה לכולם בפסח, כך גם העלות נמוכה וגם הרווחנו את אפשרות לפעילות שתעביר את הזמן יחד בכיף.

שלב 3: בקרת הוצאות

עכשיו חלק ההוצאות בגיליון הנתונים מלא ויש צורך להבין מה הפער בין התקציב לסכום הנדרש. אם הפער גדול יש לנסות לבחון את צמצום ההוצאות אפילו יותר. מומלץ לבחון שימוש גם בתלושי החג לצורך מימון חלק מההוצאות ולא לשמור אותם לפינוק עתידי. כדי לעמוד ביעדי תקציב פסח למשפחה מומלץ לרשום את כל ההוצאות שהיו לנו בפועל. זה אולי מוריד מהכיף, אבל אחת הבעיות בחופשה זה תחושת הפזרנות שלא פעם גורמת לנו להוציא יותר ממה שהתכוונו.

*יש לעקוב אחר הנחיות משרד הבריאות

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

המסלולים שיעשו לכם חשק לצאת מהבית

השנה נשארים הארץ ומגלים שטיול בארץ יכול להיות חוויה מענגת לא פחות מבחו"ל ואפילו יותר, כי איפה עוד מבינים אתכם ככה? 7 הצעות לטיולים שיעשו לכם חשק להיכנס לאוטו

חיים נכון

כל מה שרציתם לדעת על מסלולים לקניית רכב

רוצים לקנות רכב אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? אילו אפשרויות עומדות בפניכם בקניית רכב חדש או יד שניה? איך מממנים ומה חשוב לדעת? כל התשובות במקום אחד

חיים נכון

חוסכים בקטן – מרוויחים בגדול

בזמן שאנחנו שוברים את הראש בניסיון לחסוך בהוצאות, יש לא מעט הוצאות "קטנות" שמסתתרות מתחת לאף ומסתכמות למאות ואפילו אלפי שקלים בשנה שניתן לחסוך ובקלות

חיים נכון

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה