תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים נכון > היעד: דירוג אשראי טוב

היעד: דירוג אשראי טוב

כולם מדברים על דירוג אשראי אבל מהו בעצם ולמה בכלל צריך אותו? כל ההסברים וגם עשרה טיפים מעשיים ופשוטים לשיפור דירוג האשראי

בקרוב תעבור ישראל רפורמה בתחום דירוג האשראי האישי, אבל מה זה בעצם אומר? בעוד שבארצות הברית דירוג האשראי כבר משפיע על כל תחומי החיים, בגדר אמור לי מה דירוג האשראי שלך ואומר לך מי אתה, בישראל דירוג האשראי קשור לתחום הפיננסי בלבד, זאת אומרת בעיקר בתחום ההתנהלות הפיננסית, אבל יש לזה השפעה גדולה על החיים.

דירוג אשראי אומר שכל אחד מאתנו יוגדר על ידי חברת דירוג אשראי בעזרת ציון שמדרג את מידת האמינות שלנו, ככל שהוא גבוה יותר, הוא טוב יותר. אנחנו לא נדע מה בדיוק מרכיב אותו, אבל הוא ישפיע מהותית על ההתנהלות הכלכלית שלנו. לכן חשוב להבין מהו ומה הדרכים להשפיע על דירוג האשראי האישי.

מהו דירוג אשראי אישי?

דמיינו ציר שבצדו האחד מקסימום אמינות ובצדו השני מינימום אמינות ביכולת להחזיר הלוואה, המיקום של כל אחד מאתנו על הסקאלה הזו הוא דירוג האשראי שלנו, ככל שהוא גבוה יותר כך אנחנו אמינים יותר ולהפך. דירוג האשראי האישי הוא למעשה ערך למידת היציבות הפיננסית של מבקש הלוואה והערכת כושר ההחזר שלו ומטרתו להעריך את מידת הסיכון שיש במתן הלוואה או אשראי. דירוג אשראי אישי משתנה מחברה לחברה בתחום דירוג אשראי והוא בהתאם לאלגוריתם, אך באופן עקרוני הוא מורכב משילוב של מספר פרמטרים של התנהלות כלכלית, כמו: היסטוריה פיננסית, נכסים, היקף התחייבויות, מוסר תשלומים, החזרי צ'קים, רישום הוצאות לפועל, ותק, ניצול מסגרות אשראי ועוד.

למה דירוג אשראי כל כך חשוב?

דירוג האשראי האישי יהיה בקרוב הקריטריון העיקרי לקביעת האשראי, להחלטה אם לאשר הלוואה או לא ובמידה וכן גם יסייע בקביעת שיעור הריבית המשולמת עבור כל הלוואה. ככל שדירוג האשראי גבוה יותר כך מבקש הלוואה בטוח יותר בעיני נותן האשראי והפירוש המידי של זה בשטח הוא תנאי הלוואה טובים יותר.

איך לקבל הלוואה מהבנק

מאיפה הנתונים שמרכיבים את דירוג האשראי?

בשנה שעברה עבר בישראל חוק מאגר נתוני האשראי, בו נקבע שבנק ישראל יפתח מאגר מידע ובו נתונים פיננסיים של צרכני האשראי בישראל. מאגר זה יכיל מידע על כל הפעילות הפיננסית של אזרחי ישראל, לפי דיווח שנעשה על ידי הגופים המלווים השונים (בנקים, חברות מימון, חברות ביטוח) ורשויות המדינה השונות (עיריות, הוצאה לפועל, בתי משפט, ביטוח לאומי וכיו"ב). כאשר לקוח יפנה לקבלת הלוואה, הגוף המלווה יוכל לפנות לאחת מחברות דירוג האשראי ולקנות ממנה את ציון דירוג האשראי של הלקוח על סמך הנתונים במאגר.

האם ניתן לשפר את דירוג האשראי האישי?

עקרונית בקביעת דירוג האשראי האישי אנחנו פאסיביים לגמרי, הנתונים מוזרמים והאלגוריתם מחשב את ציון דירוג האשראי. על פניו נראה שאין לנו הרבה מה לעשות כדי לשפר את דירוג האשראי, אלא שזה נכון ולא נכון. אנחנו אמנם לא יכולים לשנות את דירוג האשראי הנוכחי שלנו, אבל אנחנו יכולים לשפר את הנתונים שיעלו את דירוג האשראי שלנו בסופו של דבר. דירוג האשראי מבוסס על נתונים שנמדדים לאורך זמן, מכאן שככל שיהיה מידע חיובי יותר לאורך זמן, כך יושפע דירוג האשראי לטובה.

 

איך לקבל הלוואות

צעדים פשוטים לשיפור דירוג האשראי

אמנם אנחנו לא יודעים אילו נתונים מעבד כל אלגוריתם אבל ניתן להסיק מספר מסקנות לגבי הדרכים לשיפור דירוג האשראי, אלה אינם פתרונות קסם, אבל שיפור ההתנהלות הפיננסית לאורך זמן ושמירה על ההצלחה תשפר את נתוני האשראי לאורך זמן:

לשמור על אמינות ואחריות פיננסית

הנתונים המוזרמים ליצירת ציון דירוג האשראי מתבססים על הפעילות שלנו, ככל שהפעילות הפיננסית שלנו אחראית יותר כך הנתונים שלנו יהיו טובים יותר. למידע העדכני יש חשיבות ולכן, ככל שנזרים יותר מידע חיובי כך השפעת מידע שלילי בהיסטוריה על דירוג האשראי האישי.

מידע חיובי לאורך זמן

לנתונים שליליים השפעה גדולה יותר מנתונים חיוביים – גם איחור בודד בתשלומים משפיע על דירוג האשראי, לכן חשוב להקפיד על עמידה בהתחייבויות הפיננסיות שלקחנו על עצמנו, כמו החזרי הלוואות.

עמידה בזמנים

איחור בתשלומים נזקף לרעה, לכן חשוב מאוד לא רק לעמוד בתשלומים אלא גם לשלם אותם בזמן.

לצאת מהמינוס

חריגה כרונית ממסגרת האשראי לא טובה לדירוג האשראי, לכן במסגרת השינוי הפיננסי יש לבנות תכנית ליציאה מהמינוס.

הגדירו מסגרת אשראי מול הבנק

חריגה ממסגרת האשראי היא נתון שלילי שיש באפשרותכם לשפר. לכן הגדירו את מסגרת האשראי שלכם לרמה שתוכלו לעמוד בה ויותר מזה – לא לחרוג? ממנה.

 

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

המסלולים שיעשו לכם חשק לצאת מהבית

השנה נשארים הארץ ומגלים שטיול בארץ יכול להיות חוויה מענגת לא פחות מבחו"ל ואפילו יותר, כי איפה עוד מבינים אתכם ככה? 7 הצעות לטיולים שיעשו לכם חשק להיכנס לאוטו

חיים נכון

להתכונן לפסח בימי קורונה

פסח מביא עוד קושיה שאף אחד לא שר עליה – הקושיה הכלכלית. החופשה ארוכה יחסית וההוצאות כבדות ובכל זאת ניתן לעבור אותו בשלום ויש לנו את שלושת השלבים הפשוטים שיסייעו לכם לעשות את זה

חיים נכון

כל מה שרציתם לדעת על מסלולים לקניית רכב

רוצים לקנות רכב אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? אילו אפשרויות עומדות בפניכם בקניית רכב חדש או יד שניה? איך מממנים ומה חשוב לדעת? כל התשובות במקום אחד

חיים נכון

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה