תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים נכון > כל מה שרציתם לדעת על מסלולים לקניית רכב

כל מה שרציתם לדעת על מסלולים לקניית רכב

רוצים לקנות רכב אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? אילו אפשרויות עומדות בפניכם בקניית רכב חדש או יד שניה? איך מממנים ומה חשוב לדעת? כל התשובות במקום אחד

קניית רכב

כשמתעורר הצורך לקנות רכב חדש מתעוררות עוד המון שאלות, כמו: איזה דגם כדאי לקנות? מה דרך המתאימה ביותר לקנות? מה הדרך לממן? ועוד. מכיוון שקניית רכב היא הוצאה גדולה, מומלץ לנהל את קניית הרכב נכון ובצורה מושכלת כדי לצמצם סיכונים, אי ודאות וטעויות. ראשית יש להעלות על הכתב את רשימת הצרכים שלכם מהרכב לפי סדר עדיפויות ולבדוק מה התקציב שלכם. כדאי, לפני שמתחילים בתהליך הקניה, להבין מה השוק מציע לכם מבחינת דרכי קניה של רכב, גם יד ראשונה וגם שניה.

יד ראשונה מהניילון

 

בעבר הייתה רק דרך אחת לקנות רכב חדש – אצל היבואן. היום המגוון התרחב אבל איך יודעים מה הכי מתאים לכם ומה היתרונות והחסרונות של כל שיטה ואיך מנהלים נכון את ההוצאה הגדולה הזו? קודם כל מבינים מה האפשרויות, מה התקציב שלכם ומהם מקורות המימון ואז מקבלים החלטה על בסיס ההתאמה הטובה ביותר.

קניית רכב חדש מסוכנות

 

רכבים חדשים מוצגים באולמי התצוגה של היבואנים. ניתן לבחור כל דגם, בכל רמת אבזור ואחרי משא ומתן עם סוכן המכירות מזמינים את הרכב שרוצים לפי ההעדפות האישיות. אחרי ההזמנה בטווח שנקבע מראש בחוזה המכירה מקבלים את הרכב עם בונוס: ריח ניילון.

איך מממנים? התשלום בקניה כזו יכול להיעשות במספר דרכים אם בהון עצמי ואם באמצעות מימון. לרוב נדרשת מקדמה של לא פחות מ-20% והיתר בתשלומים, ישנם יבואנים שמאפשרים טרייד-אין אז מחיר הרכב הישן מקוזז ממחיר הרכב החדש. יבואנים לעיתים מציעים מסלולי מימון וכמובן קיימת אפשרות להלוואה לקניית רכב. אורך חיים ממוצע של הלוואה מסוג זה הוא לרוב בן חמש שנים ומכיוון שהרכב משמש כבטוחה לרוב הריבית המוצעת בהלוואות אלה אטרקטיבית.

למי זה כדאי? למי שיכול להרשות לעצמו רכב חדש בדיוק כמו שהוא רוצה, בתמורה הוא מקבל את קניה בטוחה, נוחה ומהירה.

רכבי 0 ק"מ

 

רכבי "0 קילומטר" הולכים ותופסים נתח גדול יותר משוק מכירת המכוניות מכיוון שהם מהווים אלטרנטיבה טובה למי שרוצה לקנות רכב חדש בתקציב מוגבל. לחברות הליסינג, שמספקות רכבים לציי מכוניות, נותרים רכבים חדשים שלא נמכרו ושהן צריכות למכור. את הרכבים האלה החברות מוכרות לצרכן הפרטי במחירים נוחים יותר מאשר דגמים מקבילים, בממוצע בהנחה של לפחות 15% ממחיר היבואן. בעת המכירה הרכב ייחשב כיד שניה משום שחברת הליסינג היא הבעלים הראשון של הרכב. גורמים אלה מורידים את ערך הרכב גם בעת מכירה, אך יאפשרו לכם להנות מרכב חדש לחלוטין במחיר אטרקטיבי.

איך מממנים? קונים רבים נעזרים בעסקאות כאלה בהלוואה ממקור מימון חיצוני, למשל חברת מימון חוץ-בנקאי כמו מימון ישיר. מכיוון שהרכב הוא הבטוחה להלוואה, עלות הריבית על הלוואה כזאת היא יחסית אטרקטיבית. לעיתים ניתנת גם אפשרות טרייד-אין בה עלות הרכב הישן תקוזז מעלות הרכב החדש.

למי זה כדאי? למי שמעוניין ברכב חדש במחיר הזול ביותר ושירידת הערך כתוצאה מקניית הרכב מחברת ליסינג אינה שיקול עבורו.

קניית רכב חדש מהניילונים

ייבוא אישי

 

אפשרות קיימת אך פחות נפוצה לקניית רכב חדש היא בייבוא אישי מחו"ל. ישנם מספר קריטריונים ותנאים לייבוא אישי של רכב שעל המבקש לעמוד בהם וניתן לקרוא עליהם באתר משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. זו לא קניה פשוטה ניתן לעשות אותה בליווי סוכנות לייבוא אישי.

איך מממנים? רכב בייבוא אישי לרוב נקנה בהון אישי ובהתאם לתנאי הסוכנות בחו"ל.

למי זה כדאי? למי שרוצה להיות ייחודי, למי שרוצה מכונית שמחירה בארץ הוא מאוד יקר.

ליסינג מחברות ליסינג

 

חברות הליסינג מאפשרות לצרכן הפרטי רכב באמצעות מימון בשם ליסינג, או החכר בעברית. זו לא ממש קניית רכב, הבעלות נשארת בידי חברת הליסינג, אבל זה מאפשר אחזקה של רכב חדש. בשיטה זו ניתן לבחור רכב חדש ממבחר דגמי חברת הליסינג, לשלם עליו סכום התחלתי של עד 30% מערך הרכב והיתרה בתשלומים חודשיים לתקופת זמן ידועה מראש, בדרך כלל של 30 או 36 חודשים. בתום התקופה ניתן לקנות את הרכב במחיר שנקבע מראש לתום העסקה, להחזיר את הרכב לחברה או לגלגל את התשלומים לעסקה חדשה של רכב חדש. ישנה גם אפשרות של ליסינג מימוני לצרכן הפרטי בו הרכב רשום על שם הקונה אך הוא משועבד לחברת הליסינג עד לגמר התשלומים.

איך מממנים? את הסכום ההתחלתי ניתן לשלם באמצעות הון עצמי או הלוואה לרכישת רכב והיתר בתשלומים חודשיים עד גמר העסקה.

למי זה כדאי? למי שרוצה את כל היתרונות של רכב חדש אך ללא עלות הקניה וללא הבעלות על הרכב, לבעלי עסקים שרוצים להכניס את השימוש ברכב כהוצאה מוכרת.

קניית רכב יד שניה

 

קניית רכב יד שניה הפכה גם היא מגוונת ויש מספר דרכים לקניית הרכב. חשוב להיות מודעים לטעויות נפוצות בקניית רכב מיד שניה ולהגיע להחלטה מיטבית של רכב ושל אופן הקניה.

זוג בתהליך קניית רכב

קניית רכב מחברות ליסינג או השכרה

 

חברות הליסינג וחברות ההשכרה מעמידות דגמי רכבים משומשים למכירה. מכוניות האלה נמכרות במחיר נמוך יותר ממחיר המחירון, אולם מצד שני הן גם מטופלות באופן עקבי לפי הספר. המכוניות המוצעות למכירה עוברות טיפול לפני שהן מגיעות למגרשים אבל כמובן שתמיד מומלץ לוודא שהרכב תקין. היתרונות בקניה במגרש ליסינג הוא ריבוי המכוניות הזמינות והדגמים הפופולאריים.

איך מממנים? לחברות מסלולי מימון, אולם מומלץ לברר לגבי עלות הלוואות לקניית רכב אצל מקורות מימון אחרים ולבחון את התנאים. לעיתים ניתן לבצע טרייד-אין ועלות הרכב הישן תקוזז מעלות הרכב החדש, כשהיתרה בתשלום אחד או בתשלומים בהתאם למסלולי המימון.

למי זה כדאי? למי שאין לו זמן, רוצה דגם פופולרי והמחיר הוא שיקול מהותי בתהליך הקניה.

מגרשי מכירה טרייד-אין וסוחרי רכב

 

ישנם לא מעט מגרשי רכב וסוחרי רכב בארץ המתווכים בקניית רכב יד שניה, חשוב מאוד לבדוק שיש לסוחר הרכב או למגרש רישיון, העדר רישיון הוא מתכון לקניה לא מוצלחת, גם אם המחיר אטרקטיבי.

קניית רכב יד שניה מאדם פרטי

 

קניית רכב מאדם פרטי נתפסת כמשתלמת אך מצד שני היא דורשת הרבה זמן וסבלנות. מחיר של רכב יד שניה מאדם פרטי לרוב נע סביב מחיר המחירון, אולם ניתן להתמקח. חשוב מאוד להעביר את הרכב בדיקה לפני ההחלטה על קניה כדי לוודא שהרכב תקין.

איך מממנים? קניית רכב מאדם פרטי יכולה להיעשות בצ'ק בנקאי או העברה בנקאית, את המימון לה ניתן לעשות גם באמצעות הלוואה ייעודית לרכב יד שניה.

למי זה כדאי? למי שיש לו זמן להתעסק בקניית הרכב ולא דחופה לו קניה מידית.

שירות סיוע במציאת רכב יד שניה

 

ומי שבכל זאת קצר בזמן ובידע המתאים יכול להיעזר בשרות סיוע במציאת הרכב של מימון ישיר, בחינם וללא התחייבות. בשיחת הטלפון הראשונה עם נציג שירות הלקוחות, מוסרים את הפרטים הרלוונטיים לסוג הרכב המבוקש והתקציב. נציג השירות ימצא עבורכם את הרכב המתאים ויפנה לסוכנות הקרובה לביתכם בה תוכלו לקנות את הרכב הרלוונטי. עם ההחלטה לקנות ובמידת הצורך, תוכלו לקבל גם הלוואה להשלמת קניית הרכב.

למי זה כדאי? למי שאין לו זמן להתעסק עם חיפוש הרכב, סקר שוק והשוואות לפני קניית רכב.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

המסלולים שיעשו לכם חשק לצאת מהבית

השנה נשארים הארץ ומגלים שטיול בארץ יכול להיות חוויה מענגת לא פחות מבחו"ל ואפילו יותר, כי איפה עוד מבינים אתכם ככה? 7 הצעות לטיולים שיעשו לכם חשק להיכנס לאוטו

חיים נכון

להתכונן לפסח בימי קורונה

פסח מביא עוד קושיה שאף אחד לא שר עליה – הקושיה הכלכלית. החופשה ארוכה יחסית וההוצאות כבדות ובכל זאת ניתן לעבור אותו בשלום ויש לנו את שלושת השלבים הפשוטים שיסייעו לכם לעשות את זה

חיים נכון

חוסכים בקטן – מרוויחים בגדול

בזמן שאנחנו שוברים את הראש בניסיון לחסוך בהוצאות, יש לא מעט הוצאות "קטנות" שמסתתרות מתחת לאף ומסתכמות למאות ואפילו אלפי שקלים בשנה שניתן לחסוך ובקלות

חיים נכון

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה