תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים נכון > המדריך למניעת טעויות נפוצות לפני קניית רכב יד שנייה

המדריך למניעת טעויות נפוצות לפני קניית רכב יד שנייה

הסיבה שחשוב לדעת מה הטעויות הנפוצות בקניית רכב יד שנייה ברורה: לא לחזור עליהן כדי למקסם את הצלחת הרכישה. ממה חשוב להיזהר בקניית רכב יד שניה ואיך מבטיחים קנייה מושכלת ומותאמת לכם? בעזרת 7 הטיפים הבאים

קניית רכב משומש

קניית רכב משומש היא הוצאה גדולה במיוחד בעלת השפעה גדולה על איכות החיים, לכן חשוב לעשות אותה נכון ובאופן מושכל. רכישה נבונה נבחנת במידת ההתאמה של הרכישה לצרכים, לאילוצים ולתקציב. כמו בכל עסקה, גם ברכישת רכב, עשויות להתרחש טעויות ולא תמיד ניתן לצפות אותן, מה שאפשר לעשות הוא להימנע מטעויות נפוצות ובכך לצמצם את הסיכון לעסקה לא משתלמת. זו בדיוק הסיבה שריכזנו עבורכם את 7 הטעויות הנפוצות בקניית רכב מיד שניה, כדי שלא תתפסו לא מוכנים.

7 הטעויות הנפוצות בקניית רכב מיד שניה שמומלץ להימנע מהן:

1. מסתכלים על רכבים לפני שקובעים תקציב

ההחלטה לקנות רכב מובילה אותנו לא פעם מיד לחפש אחר דגמים מסוימים. זה נשמע פרקטי אבל למעשה, הפעולה הזו היא בדיוק ההפך. הצעד הראשוני הוא קביעת תקציב, בין היתר משום שזה מאכזב להתלהב ממכונית ולגלות שהיא יקרה מדי עבורנו. לכן מומלץ להבין את מסגרת התקציב ואת מקורות המימון. בין אם הקניה מבוססת על כספי חיסכון, חיסכון בשילוב של הלוואה לרכב או על בסיס נטילת הלוואה לצורך רכישת הרכב בלבד, יש להבין כמה כסף עומד לרשותכם לצורך כל הוצאות הקניה, ובכלל כך יש לשקלל גם עלויות של ביטוח, רישיון רכב, עלות בדיקת רכב וכיו"ב. אם הלוואה היא מקור המימון העיקרי יש להבין מה גובה ההחזר החודשי בו תוכלו לעמוד במסגרת התקציב החודשי ולחשב על פיו את גודל ההלוואה בהתאם לתקופת ההלוואה.

2. מחפשים רק בערוץ חיפוש אחד

היום ניתן למצוא רכב יד שניה לקנייה במספר דרכים: בעלים פרטיים, מגרשי טרייד-אין, מגרשי ליסינג, סוחרי רכב (יש להקפיד על סוחרים מורשים בלבד) וחברות השכרה. לחיפוש מיטבי מומלץ לשלב בין כל ערוצי החיפוש השונים לקניית רכב יד שניה, כלומר באמצעות לוחות דיגיטליים, במגרשי המכירה ובאמצעות שירותי מציאת רכב ללא התחייבות. שרות של סיוע במציאת הרכב מתחיל בשיחת טלפון עם נציג שירות לו אתם מוסרים את כל הפרטים הרלוונטיים לרכב שאתם מחפשים. לאחר השיחה מתבצע חיפוש במאגר של מאות מגרשי רכב. בהתאם לתוצאות מקשרים ביניכם ובין יועצי הרכב הרלוונטיים ואם הכל מסתדר ניתן להשלים את הקניה, כולל הלוואה אם יש צורך, ביעילות ובמהירות.

איך קונים רכב יד שניה

3. לא בוחרים דגם לפני שקובעים סט צרכים

חלק בלתי נפרד מקנייה נכונה הוא תעדוף צרכים. רכב אמור לספק צרכים מסוימים והצרכים האלה צריכים להנחות אתכם בבחירת הרכב. חשוב להתייחס לכל הצרכים שלכם מהרכב כיון שאלה יציירו קווים מנחים לבחירת הדגם הנכון עבורכם:
• מי נוסע ברכב: מי הנהג ומי הנוסעים
• מה סוג הנסיעות: נסיעות בתוך העיר, נסיעות בינעירוניות, נסיעות בזמן פקקים, מסיעות שטח
• מצב החניה
• צרכים מיוחדים: כמו תא מטען גדול
• צריכת דלק
• הספק מנוע
• עלויות תחזוקה וטיפולים

4. שורה תחתונה? לא רק המחיר מדבר

התקציב הוא שיקול חשוב, אך המחיר אינו שיקול יחיד. פעמים רבות רכב שעונה על הצרכים במחיר נמוך יחסית יראה כמו מציאה, אלא שה"מציאה" יכולה להתברר כטעות ובמקרה של קניית רכב יד שניה זו טעות גדולה. אם המחיר נמוך בשל קילומטראז' גבוה ייתכן שהתחזוקה תהיה יקרה יותר, אם אינכם רואים סיבה למחיר הנמוך ייתכן שיש פגם ברכב עליו המוכר לא מדווח. חשוב להבין מדוע המחיר נמוך כי אחרת הוא עלול לעלות לכם הרבה יותר בהמשך.

5. מי מוותר על נסיעת מבחן?

גם אם הרכב מתאים, המחיר מצוין והבעלים נראה לכם בן אדם לעניין, לא מוותרים על לראות את הרכב באור יום, להשוות מספר שילדה של הרכב לרישיון והכי חשוב לא מוותרים על נסיעת מבחן. אם אינכם מכירים את הרכב נסיעת המבחן היא הדרך לוודא שהרכב נוח ומתאים לכם. מה יש לבדוק? הכל ובעיקר: התאמת מושבים, שדה ראיה, לוח מחוונים, רעשי המנוע, נגישות למתגים – כל הדברים שמרכיבים את הנסיעה ומשפיעים על נוחות הנהיגה. במקרה של חברות ממוסדות למכירת רכב יד שניה, ניתן לערוך מספר נסיעות מבחן למספר דגמים וזה מאפשר השוואה.

רכישת רכב משומש

6. היסטוריית טיפולים? לא מיותר בכלל

הרכב מצא חן ונראה לכם שהצלחתם למצוא את מה שרציתם? שניה לפני הבדיקה מומלץ מאוד לבדוק את היסטוריית הטיפולים של הרכב שמלמדת הרבה גם על מה שצפוי לכם. תמיד מומלץ לקנות רכב שהטיפולים שלו מתועדים ונעשו לפי הספר ובמוסך מורשה. אם הרכב עבר טיפול משמעותי, הטיפול אמור להיות מצוין בספר הטיפולים וכך ניתן ללמוד, בין השאר, על תאונות עבר, בעיות, שיפוצים והחלפות. אם משהו לא נראה לכם, זה הזמן לדבר על זה עם המוכר. בדרך כלל ברכישה מחברה היסטוריית הטיפולים תהיה מסודרת, אולם מומלץ לעבור עליה עם כל קניה של רכב יד שניה.

7. מוותרים על בדיקה במכון

בדיקה במכון היא עוד עלות בתקופה בה אתם בוודאי רוצים לצמצם עלויות, לכן אין צורך לקחת כל רכב שנראה לכם לבדיקה במכון אך בהחלט רצוי לעשות זאת במידה וזה הרכב אותו אתם מעוניינים לקנות ובוודאי כשמדובר ברכישה מאדם פרטי. מחברות ממוסדות יש לבקש, לרוב זה ניתן במסגרת המסמכים של הרכב, לראות את הבדיקה שנעשתה לרכב וכמובן יש לכם את הזכות לעשות לרכב גם בדיקה שלכם.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

כל מה שרציתם לדעת על מסלולים לקניית רכב

רוצים לקנות רכב אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? אילו אפשרויות עומדות בפניכם בקניית רכב חדש או יד שניה? איך מממנים ומה חשוב לדעת? כל התשובות במקום אחד

חיים נכון

חוסכים בקטן – מרוויחים בגדול

בזמן שאנחנו שוברים את הראש בניסיון לחסוך בהוצאות, יש לא מעט הוצאות "קטנות" שמסתתרות מתחת לאף ומסתכמות למאות ואפילו אלפי שקלים בשנה שניתן לחסוך ובקלות

חיים נכון

5 דברים שצריך לבדוק לפני שלוקחים הלוואה

הלוואה יכולה להיות כלי עזר טוב כשהיא חלק מתוכנית רחבה יותר לשיפור המצב הפיננסי. שוקלים לקחת הלוואה? הנה 5 דברים שחשוב לבדוק לפני שמקבלים החלטה

חיים נכון

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לחצו להלוואה מיידית