תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים נכון > 6 טיפים חיוניים לחסוך בהוצאות

6 טיפים חיוניים לחסוך בהוצאות

שנים של משכורת טובה, מינימום הוצאות, בלי חסכונות, עם עזרה מההורים ועדיין מרגישים חנוקים בכסף? אספנו לכם את ששת הטיפים שיסייעו לצמצם בהוצאות ולהתחיל לחסוך

התחושה הזו שהכסף נעלם ולא ברור איך היא לא ממש ייחודית. למרות המשכורות החודשיות, העזרה מההורים, הצמצומים הקטנים, בסופו של דבר שום גרוש לא נצבר לחיסכון. אין מילת קסם שיכולה לשנות את המצב, אבל כמה טיפים חשובים יכולים לסייע לחסוך בהוצאות ובסופו של דבר גם להסתכם בשורה תחתונה הרבה יותר חיובית.

1. לצפות לשינוי הדרגתי ולא דרמטי

זו תופעה מאוד אנושית לצפות לראות שינוי דרמטי אחרי החלטות גדולות, זה גם לרוב עוזר למוטיבציה, אלא שהדברים לא תמיד עובדים ככה. שינוי כלכלי צריך למדוד לאורך תקופת זמן ארוכה ויש לזה סיבה הגיונית –  כדי לייצר שינוי כלכלי מהותי יש צורך לבצע שינויים באורח החיים ולאמץ דפוסי חשיבה חדשים שמתבטאים בשינוי התנהגותי. אין כאן פתרון קסם, אלא שינוי מתמשך שמוביל להתנהגות כלכלית אחראית ומאוזנת יותר שבהחלט מתבטאת בחשבון הבנק. מה עושים? בודקים את השינוי במרווחים של חודש לפחות, כך ניתן להבחין בשינוי.

מעקב הוצאות

2. להסתכל למציאות בעיניים – הכינו טבלת הוצאות והכנסות

אחרי שהבנו שיש צורך בשינוי, יש לשקף את המציאות – מוציאים תדפיס של שלושת החודשים האחרונים בעובר ושב ויוצרים טבלת הוצאות משק בית ובה 3 עמודות: הכנסות, הוצאות ושיוך קטגוריה, לדוגמא חינוך, תחבורה, מזון, ביגוד, הוצאות שוטפות, הוצאות קבועות, שכ"ד / משכנתא, מים, חשמל, ארנונה וכו' – זה ייתן אומדן טוב להתנהלות הכלכלית שלנו. בכל אחת מהקטגוריות זה הזמן להתחיל לבדוק בזכוכית מגדלת אילו הוצאות הן הכרחיות ואילו לא. את ההוצאות הלא חיוניות יש לעצור, אבל גם בהוצאות חיוניות אפשר לצמצם, למשל לרכז קניות, לאכול פחות בחוץ, לקנות בגדים אונליין ברשת בסוף עונה, להצטרף למנוי cashback, להשתמש בקופונים ייעודיים ועוד.

3. קבוע? ועדיין משתנה

בלי שנשים לב, התשלומים הקבועים הופכים ל"שטח מת", אלא שזה לא נכון, אם מגרדים קצת את פני השטח מגלים שיש מה לקצץ ושניתן די בקלות לחסוך בהוצאות. שיחה קטנה עם סוכן הביטוח עשויה לגלות שניתן לשנות הרכבי תשלומים, להתמקח על דמי ניהול ולקבל הנחות. שיחה לחברות האינטרנט, הסלולר, הטלוויזיה ואפילו הגז יכולה לגלות מבצעים חדשים וזולים יותר. בכלל, בחינה תקופתית של תכניות חודשיות חשובה משום שיש להן נטייה להסתיים בלי שנשים לב ולהחזיר אותנו לעלויות חודשיות גבוהות.

4. הגדירו מטרות ישימות להוצאות משק בית

אחת הבעיות עם אתגרים גדולים מדי היא שהם, ובכן גדולים מדי, כך היכולת שלנו לראות תוצאות קטנה ואיתה גם המוטיבציה. אבל אם אנחנו מגדירים לנו יעדים קטנים יותר, קל יותר לבצע אותם. יעדים אפשריים יכולים להיות: לצמצם הוצאות קטנות ב-100 שקלים לחודש, להקטין את המינוס ב-200 ₪ כל חודש, להוסיף שעת עבודה נוספת אחת לשבוע, לוותר על חדר כושר ולצאת לריצה, להוסיף עוד מקור הכנסה, או למכור חפצים מיותרים אונליין.

5. הפנקס פתוח והיד רושמת

הוצאה נוספת שאנחנו נוטים להתעלם ממנה נקראת "הוצאות קטנות". ההוצאות הקטנות האלה, שאנחנו אולי לא סופרים, נוטות להצטבר לסכומים לא קטנים בכלל. הדרך הטובה ביותר לצמצם אותן היא לתעד, או בטלפון או בפנקס, כלומר לרשום כל הוצאה. פעולת הרישום מאפשרת מעקב, אך חשוב מזה – היא גורמת לנו לחשוב פעמיים לפני כל הוצאה. הרישום מייצר מודעות שגורמת לנו לחשוב לפני כל קניה ומצמצמת מראש קניות מיותרות.

6. רוצים להתחיל לחסוך בהוצאות? אז תתחילו

גם החיסכון הכי גדול מתחיל בהפקדה אחת, אפילו קטנטונת. כמו שזכייה בלוטו אפשרית רק אם ממלאים טופס ושולחים, גם חיסכון אפשרי רק אם מתחילים לחסוך. זה יכול להיות 50 שקלים בשבוע שאנחנו מכניסים לקופסא במטבח, או קופת מטבעות שאליה מרוקנים את המטבעות מהארנק כל כמה ימים. היופי בחיסכון הקטן והלא מחייב הזה הוא שהוא מלמד אותנו שבעצם אנחנו יכולים לחסוך.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

המסלולים שיעשו לכם חשק לצאת מהבית

השנה נשארים הארץ ומגלים שטיול בארץ יכול להיות חוויה מענגת לא פחות מבחו"ל ואפילו יותר, כי איפה עוד מבינים אתכם ככה? 7 הצעות לטיולים שיעשו לכם חשק להיכנס לאוטו

חיים נכון

להתכונן לפסח בימי קורונה

פסח מביא עוד קושיה שאף אחד לא שר עליה – הקושיה הכלכלית. החופשה ארוכה יחסית וההוצאות כבדות ובכל זאת ניתן לעבור אותו בשלום ויש לנו את שלושת השלבים הפשוטים שיסייעו לכם לעשות את זה

חיים נכון

כל מה שרציתם לדעת על מסלולים לקניית רכב

רוצים לקנות רכב אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? אילו אפשרויות עומדות בפניכם בקניית רכב חדש או יד שניה? איך מממנים ומה חשוב לדעת? כל התשובות במקום אחד

חיים נכון

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה