תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים קדימה > 7 עצות פרקטיות לשיפור דירוג האשראי

7 עצות פרקטיות לשיפור דירוג האשראי

עכשיו כשברור שדירוג האשראי הוא קריטריון חיוני בקבלת אשראי, השאלה החשובה באמת היא: מה לעשות כדי לשפר אותו? אספנו עבורכם את העצות הכי יעילות כדי להצליח

שדרוג דירוג האשראי

מאגר נתוני האשראי החדש שהחל לפעול באפריל השנה הוא אחד הגורמים המרכזיים בתהליך קבלת אשראי או הלוואה. מאגר המידע של בנק ישראל מרכז נתונים פיננסיים אודות לקוחות פרטיים. המידע מועבר ללשכות האשראי (הפועלות מכוח רישיון שקיבלו מבנק ישראל), לבקשת נותן האשראי ובכפוף לתנאים מסוימים שנותן האשראי נדרש לעמוד בהם. נותן האשראי יכול לבקש מלשכת האשראי לקבל חיווי אשראי ביחס ללקוח מסוים או דו"ח אשראי שהוא דו"ח מפורט יותר הכולל נתונים אודות פיננסיים רבים. כמו כן, יכול נותן האשראי לבקש מלשכת האשראי את דירוג האשראי של הלקוח, כפי ששוקלל על ידי לשכת האשראי. דירוג האשראי האישי שיש לכל אדם פרטי, משק בית או עוסק מורשה נותן אינדיקציה לגבי רמת הסיכון של הלקוח ובמתן ההלוואה לאותו לקוח. דירוג האשראי הוא גורם מרכזי בתהליך קבלת ההחלטה של נותן האשראי אם להיענות לבקשת ההלוואה של הלקוח ובאילו תנאים.

למה חשוב שדירוג האשראי יהיה טוב?

ככל שהנתונים הפיננסיים שלכם טובים יותר כך דירוג האשראי שלכם יהיה טוב יותר ורמת הסיכון נמוכה יותר. בתרגום לתכל'ס זה אומר שככל שדירוג האשראי שלכם טוב יותר כך סביר שתנאי ההלוואה שיוצעו לכם יהיו אטרקטיביים יותר.

אז איך משפרים את דירוג האשראי? בעזרת 7 העצות המעשיות הבאות – לקרוא וליישם:

 

1. מסתכלים קדימה

המידע הישן לגבי הלקוחות אמנם נמחק ממאגרי המידע של לשכות האשראי עם הפעלת המאגר החדש, ואולם המאגר החדש כבר כולל נתונים ומידע גולמי שנצברו אצלו על הלקוחות מגורמים פיננסיים שונים ורשויות שונות. כלומר – יש להניח שכבר יש עליכם נתונים במאגר. יצוין כי בהתאם לחוק נתוני אשראי החדש גורמים פיננסיים נוספים, שעד היום לא נדרשו להעביר מידע לבנק ישראל, נדרשים כעת להעביר מידע פיננסי על לקוחותיהם.. שימו לב, כי גם אם הנתונים הפיננסיים שלכם לא היו מזהירים עד עכשיו, הכנסת מידע עדכני וחיובי על הפעילות הפיננסית שלכם תשפר את מצבכם ואת דירוג האשראי שלכם. כמו כן, שימו לב כי הנתונים אמנם נשמרים במאגר עד 10 שנים מיום שנמסרו לבנק ישראל, אך הנתונים שמועברים על ידי לשכות האשראי לנותני האשראי מתייחסים רק ל-3 השנים האחרונות.

שינוי בהתנהגות הכלכלית

2. מתחילים בתכנון פיננסי

אין לדעת בדיוק מה מרכיב את דירוג האשראי. כל לשכת אשראי קובעת את הדירוג של כל לקוח לפי מודל שלה. לכן, ייתכן שדירוג האשראי שיתקבל על לקוח מסוים על ידי לשכות אשראי שונות יהיה שונה. יחד עם זאת, חשוב להבין שבכל מקרה התנהלות כלכלית נבונה תוביל לשיפור הנתונים ובהתאם לדירוג האשראי. לכן זה הזמן לבנות תקציב, לחסוך בהוצאות, לקבוע יעדים ולהתחיל להתנהל נכון.

3. לדעת מה לא לעשות

עכשיו יותר מאשר בעבר חשוב להקפיד מה נרשם בהיסטוריית האשראי וכל נקודה קובעת. רישום שלילי יחושב בדירוג האשראי, לכן חשוב להימנע מ:

• רישום צ'ק שלא יכובד.
• איחור בהחזר הלוואות.
• אי עמידה בתשלום הוראות קבע.
• מפתיחת תיקים בהוצאה לפועל.
• מחילוט ערבויות או מחילה על חובות עבר.
• חובות לרשויות השונות (חברת החשמל, עירייה).
• קבלת צו כינוס.
• הכרזה על פשיטת רגל.
• הגבלת חשבון הבנק.

כלומר חשוב לעמוד בתשלומים ובמחויבויות כלכליות ולא לקחת על עצמכם הוצאות שחורגות מהתקציב.

התנהלות נכונה עם כרטיסי אשראי

4. התנהלות כלכלית אחראית

שימוש מבוקר בכרטיס האשראי, יצירת מסגרת אשראי בבנק ועמידה בה, הימנעות מהוצאות מיותרות, רישום הוצאות ועמידה בתקציב החלק מהתנהלות פיננסית שבשגרה הם מה שייצרו את היפוך המגמה הכלכלית ויסייעו גם להתייצבות כלכלית וגם לשיפור דירוג האשראי. התנהלות כלכלית אחראית מתחילה בהכרת מושגים פיננסיים, הבנת מצבכם הכלכלי וריסון ההוצאות. ככל שתפגינו התנהלות כלכלית אחראית ומרוסנת יותר העומדת בגבול ההכנסות שלכם ולא חורגת ממנו, כך יועברו יותר נונים חיוביים עליכם למאגר נתוני האשראי.

5. סבלנות, שיפור דירוג האשראי הוא עניין של זמן

שיפור דירוג האשראי לא קורה מידית ויש צורך להפגין יכולת פיננסית ועמידה במחויבויות פיננסיות שלקחתם על עצמכם באופן עקבי. מכיוון שהמידע הניתן ללשכות האשראי מבוסס על נתוני 3 השנים האחרונות, צריך לפחות שנתיים של נתונים חיוביים כדי להתחיל לשפר מהותית את הדירוג.

6. סדר בתשלומים

מוסר התשלומים הוא חלק חשוב בדירוג האשראי ולכן חשוב מאוד להתנהל נכון ולהקפיד גם על לוחות זמנים בעיקר בתשלום חובות. אם זה דו"ח חניה שנשכח בתא הכפפות, איחור בתשלום עלול לגרור דיווח של הרשות והוא יירשם במאגר הנתונים. כל איחור נחשב וזה אומר שצריך להיות עם היד על הדופק.

7. תיעוד אשראי

דירוג האשראי נועד לתת לגוף המלווה דרך טובה יותר "להכיר" את הלווה. תיעוד של הבנקים ושל חברות האשראי הוא חשוב וכמובן מדווח, לכן כדאי להשתמש בתבונה בכרטיסי האשראי ולהראות שימוש נכון בכרטיס האשראי וניהול טוב של חשבון בנק – אלה העדים הכי טובים ואובייקטיביים.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

לשנה חדשה וחסכונית

השנה האזרחית החדשה מספקת הזדמנות להפוך את הרצון בהתאזנות כלכלית למציאות. איך עושים את זה? בעזרת 5 ההחלטות לשנה החדשה שישנו לכם את ההרגלים הישנים (יחסית) בקלות

חיים קדימה

החורף מגיע – זמן להכין את הרכב

דווקא משום שהחורף הישראלי הפכפך כל כך, כדאי להגיע אליו מוכנים. איך מכינים את הרכב לחורף כדי להבטיח שנהיה מוגנים? באמצעות כמה פעולות פשוטות שדורשות רק מעט זמן ותשומת לב

חיים קדימה

פאנלים סולאריים – להתקין או לא להתקין?

פאנלים סולאריים אינם עוד טרנד לוהט בתחום ייצור החשמל ואיכות הסביבה, הם לגמרי הכיוון בו צועד העולם - מה זה אומר? איך מתקינים? איך ממנים? והאם זה שווה כלכלית? כל התשובות ממש כאן

חיים קדימה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה