תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים קדימה > לשנה חדשה וחסכונית

לשנה חדשה וחסכונית

השנה האזרחית החדשה מספקת הזדמנות להפוך את הרצון בהתאזנות כלכלית למציאות. איך עושים את זה? בעזרת 5 ההחלטות לשנה החדשה שישנו לכם את ההרגלים הישנים (יחסית) בקלות

קביעת יעדים פיננסיים משפחתיים

אחד הדברים שמלמדים אותנו מגיל צעיר הוא חשיבות קביעת יעדים ועמידה בהם. זה מתחיל בבית הספר וממשיך בצבא, באוניברסיטה ובעבודה, אבל דווקא בחיים הפרטיים שלנו לא פעם אנחנו שוכחים לקבוע לעצמנו יעדים. דווקא בנקודה הכי חשובה – החיים שלנו, אנחנו בדרך כלל נהיה בצד המגיב ולא היוזם. זה נכון לגבי החלטות כמו להתחיל כושר, לאמץ הרגלי תזונה בריאים, וזה עוד יותר נכון לגבי הניהול הפיננסי של הכסף שלנו. בדרך כלל קל יותר "לזרום" עם המצב עד שמשהו, לרוב בעיה, יוביל אותנו לפעול ולא פעם הניסיון לצאת מבעיה לא היה נדרש לו היינו מתכננים טוב יותר בזמן.

שנה אזרחית חדשה היא הזמנות נהדרת לפתוח דף חדש של אחריות כלכלית ושינוי הרגלים. אז איך קובעים יעדים וגם מצליחים לעמוד בהם השנה? בעזרת העצות הפרקטיות הבאות:

1. איך לקבוע יעד פיננסי?

הכלל לגבי יעדים הוא פשוט: ככל שהיעד כללי מדי כך הסיכוי באמת להגשים אותו הוא נמוך. למשל, אם נחליט שהיעד הוא יציאה מהמינוס, או חיסכון שנתי, לא נגיע לזה אם לא נקבע צעדים מעשיים כדי ליישם אותו. למשל אם רוצים לחסוך היעד אינו היעד הכללי "לחסוך השנה", אלא להחליט על סכום כסף מסוים לחסוך כל חודש ולהתחייב לזה. כלומר ברגע שהיעד שנקבע ברור ולא כללי אפשר להתחיל עם תכנית פעולה כיצד להשיג אותו כולל לוחות זמנים ומדדי בדיקה.

בני זוג מחליטים איפה ניתן לחסוך כסף

2. להבין את המצב עד לפרטים הקטנים, לא בערך

ידע הוא כוח, ובמקרה של ניהול פיננסי הוא גורם חיוני המסייע לשלוט במצב העניינים. כדי לקבוע יעדים ישימים, כמו לדעת כמה ניתן לחסוך בכל חודש או איך לסגור את המינוס, חשוב להבין מה המצב הכלכלי המדויק שעל בסיסו ניתן לייצר תכנית פעולה. לכן מומלץ לפתוח גיליון נתונים ולרכז את ההכנסות, החובות, החסכונות וההוצאות בעמודות נפרדות. בגיליון זה יש להכניס את כל הפרטים ממצב חשבון עדכני, הוצאות צפויות בכרטיסי אשראי ועוד. גיליון הנתונים מאפשר לראות אם יש פער בין ההכנסות להוצאות ואיפה ניתן לצמצם כיון שהוא משקף במדויק את המצב הכלכלי. ממנו ניתן לגזור החלטות ישימות, כמו אילו הוצאות יש להוריד, או לצמצם ולקבוע להן רף מקסימלי.

3. השנה מכינים תקציב

הבנת המצב העדכני מאפשרת לנו לבנות תקציב שנתי משפחתי ממש כמו לעסק, הכולל גם את ההוצאות וההכנסות העתידיות. זה לא כיף להכין תקציב, אבל עובדתית ללא תקציב אנחנו "זורמים" במקום להיות המחליטים. אין "עסק" חשוב יותר מהמשפחה ובכל זאת לא פעם המשפחה היא התחום היחיד בו אנחנו מתנהלים ללא תקציב. תחילת שנה אזרחית הוא תאריך מצוין לערוך תקציב שנתי. הרעיון של תקציב הוא להגיע למצב בו סכום עמודת ההוצאות קטן יותר מסכום עמודת ההכנסות לאורך השנה כולה. אם נקודת הפתיחה אינה מאוזנת וסכום ההחזרים על חובות והתחייבויות מגיע ליותר משליש מההכנסות, מומלץ לבחון איחוד של כל החובות להלוואה אחת שתנאיה מאפשרים פריסה נוחה יותר של תשלומים שיסייעו בעמידה בהתחייבויות ויתמכו בחזרה לאיזון כלכלי.

משפחה היא הכל

4. קובעים יעדים ריאליים

עמודת ההוצאות היא העמודה עליה צריך להתעכב אם רוצים לקבוע יעדים פיננסיים ברי מימוש. למשל, אם בשנה האחרונה היו הרבה הוצאות ספונטניות ולא מתוכננות, זה הזמן לקבוע נוהל, למשל ששני בני הזוג צריכים לאשר הוצאות מעל סכום מסוים. אם הוצאות המגורים גבוהות, זה בהחלט הזמן לבחון אם לא כדאי לעבור דירה לאזור שהמגורים בו יהיו זולים יותר. כמו כן, אם היו הוצאות גבוהות מדי על בילויים ומותרות – כדאי לשקול לצמצם גם את הפעילויות האלה. מעבר על כל סעיף הוצאות בזכוכית מגדלת יסייע במציאת הכשלים ובקביעת יעדים שאפשר למדוד ולממש כדי להגיע לאיזון כלכלי או לחיסכון.

5. מתחייבים לשינוי

על הנייר הכל הרבה יותר פשוט, זו המציאות שקשה לשנות. לכן, הדרך הכי טובה ליישם יעדים היא יחד, כל בני המשפחה. שווה להקדיש את הזמן ולכתוב את היעדים על דף, יש משהו בכתיבה שהופך אותה למחייבת יותר מאשר מילים שנאמרות. אפשר לקבוע שפעם בחודש בוחנים את מידת ההצלחה ובודקים אם יש דרך לשפר את העמידה ביעדים שנקבעו.

שתהיה שנה אזרחית טובה ואחראית!

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

ללכת בעקבות האפליקציה

ממש רוצים לטייל אבל לא יודעים איך להתחיל עם זה בכלל? לאן, מה עושים שם, כמה זה פופולרי, האם זה מתאים למשפחות? למה לטרוח אם כבר יש את הטכנולוגיה? האפליקציות שיסדרו לכם את הטיול

חיים קדימה

החורף מגיע – זמן להכין את הרכב

דווקא משום שהחורף הישראלי הפכפך כל כך, כדאי להגיע אליו מוכנים. איך מכינים את הרכב לחורף כדי להבטיח שנהיה מוגנים? באמצעות כמה פעולות פשוטות שדורשות רק מעט זמן ותשומת לב

חיים קדימה

פאנלים סולאריים – להתקין או לא להתקין?

פאנלים סולאריים אינם עוד טרנד לוהט בתחום ייצור החשמל ואיכות הסביבה, הם לגמרי הכיוון בו צועד העולם - מה זה אומר? איך מתקינים? איך ממנים? והאם זה שווה כלכלית? כל התשובות ממש כאן

חיים קדימה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה