תשכחו ממה שאתם מכירים על עולם הפיננסים! זה לא חייב להיות מעורפל כבד ובטח שלא משעמם
גאים להכיר לכם את מגזין התוכן החדש והמרענן מבית מימון ישיר בתחום הלייף סטייל אך לא רק בעולמות הפיננסים!
כאן תוכלו לקבל טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר כלכלית בחיי היום יום ואולי גם יעזרו לחלקכם להפוך את המינוס לפלוס. בקיצור, כשתקראו - תבינו (!)
MY פלוס עמוד הבית החדש שלכם להתנהלות פיננסית נכונה בגובה העיניים
תקנון דיוור

אני מאשר ומסכים כי המידע שנמסר על-ידי למימון ישיר מרצוני, ישמש אותה ו/או שותפים עסקיים שלה ו/או חברי קבוצת ישיר איי.די.איי כדי להציע לי מוצרים/שירותים, מעת לעת, ולעשות במידע שימוש לצורכי שיווק ודיוור ישיר, לרבות באמצעות הדואר ו/או הדואר האלקטרוני ו/או באמצעות הודעות SMS, ולפי כל דין

דלג לתוכן
ניווט
   |   מימון ישיר
הורידו את אפליקציית MY
עמוד הבית > חיים קדימה > החורף מגיע – זמן להכין את הרכב

החורף מגיע – זמן להכין את הרכב

דווקא משום שהחורף הישראלי הפכפך כל כך, כדאי להגיע אליו מוכנים. איך מכינים את הרכב לחורף כדי להבטיח שנהיה מוגנים? באמצעות כמה פעולות פשוטות שדורשות רק מעט זמן ותשומת לב

תמונה של אישה ברכב

אם יש משהו בטוח לגבי החורף הישראלי שאוטוטו מגיע הוא עד כמה הוא הפכפך. ימי הגשם משובצים בימי שמש והרווחים הגדולים בין ימי הגשמים הם דבר שבשגרה. את מזג האוויר אנחנו אמנם לא יכולים לתכנן, אבל אפשר לעשות את המקסימום כדי להגיע אליו מוכנים. החורף אולי יכול להפתיע אותנו לפני ניקוי המרזבים, איטום הסדקים, ניקוי מסננים למזגנים או החלפת ארון הקיץ לארון החורף, אבל לאי הכנת הרכב לחורף אין שום תירוץ. כשזה מגיע להכנת הרכב לחורף מדובר בבטיחות שלנו ושל היקרים לנו ולכן גם אם נראה שהחורף מתעכב, את הרכב יש להכין כדי לא למצוא את עצמנו מופתעים וחמור מכך: בסכנת חיים.

תמיד מדברים על סכנת ההחלקה אחרי הגשם הראשון, אך הרווחים הארוכים בין הגשמים בוודאי בתחילת החורף הופכים כמעט כל גשם למסוכן כמו הגשם הראשון. בחורף תנאי הכביש מסוכנים יותר, למשל: אחיזת הכביש יורדת כשהאספלט רטוב, מרחקי הבלימה מצטמצמים, הראות פחות טובה והסיכויים להחלקה גדלים. לכן תקינות הרכב היא חשובה והכרחית לצד נהיגה זהירה כמובן.

איך מכינים את הרכב לחורף? באמצעות הטיפים הבאים:

הכן רכבך לחורף

1. בדיקת חורף לרכב

מאז 1967 נערך בישראל כל שנה לקראת החורף מבצע "הכן רכבך לחורף" בין נובמבר לינואר בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. בתחילת המבצע נשלחות הזמנות לבדיקת חורף מסובסדת של הרכב לבעלי רכבים. ניתן למצוא את רשימת המוסכים המשתתפים במבצע באתר איגוד המוסכים.

2. מה בודקים?

ישנן שתי בדיקות שיש לערוך: בדיקה מקיפה למערכות הרכב: בלמים, חשמל, הגה, מגבים ומערכות בטיחות אחרות ובדיקת צמיגים שהיא בדיקה נפרדת ויש לעשותה בנפרד. אחרי הבדיקה מקבל הרכב מדבקה המעידה על תקינותו. תקינות הרכב היא ערך חשוב בפני עצמו תמיד ובוודאי בחורף ולשם כך מציבים משטרת ישראל מחסומי בדיקת תקינות ברחבי הארץ ובצירי התחבורה הראשיים. בעל רכב שנתגלו בו ליקויים בטיחותיים ייקנס ובמקרה של ליקויים חמורים אף יורד מהכביש.

אמנם המוסך יודע את עבודתו, אולם כדאי לדעת מה בודקים בבדיקות חורף:

  • בלמים: יש לבדוק את חלקיה השונים של מערכת הבלמים: דוושת הבלם, בלם היד, נוזל בלמים וכמובן יעילות הבלימה.
  • מערכת החשמל: לפי חוק יש להדליק אורות מה-1 בנובמבר גם בתוך העיר. לכן חשוב לוודא שמנורות הרכב תקינות ושבית המנורה נקי ושלם וכיוון הפנסים מדויק וממוקד, כולל אורות האיתות.
  • מגבים: חודשי הקיץ מייבשים את לשוניות המגבים ולכן לרוב יש צורך להחליפם כדי שיעבדו ביעילות. חשיבותם לראיית הנהג היא מכרעת בחורף, יש לבחון אם המתזים עובדים ולמלא בנוזל לניקוי השמשות ולשקול להוסיף תוסף "אנטי פריז".
  • מערכות נוספות שיש לבדוק: מערכת המתלים וההיגוי, מערכת החשמל והמצבר, מערכת חימום-קירור-מיזוג והצופר.
בדיקת חורף לרכב במוסך

3. דגש מיוחד על הצמיגים

צמיגים יש לבדוק ועדיף בצמיגיה ובכל מקרה יש לתת את הדעת למצבם ולוודא שאין שחיקה של הגלגל, קרעים, יובש, או עצמים זרים. יש להקפיד על לחץ אוויר בהתאם להוראות יצרן, גם בארבעת הצמיגים וגם בגלגל הרזרבי.

4. הדברים שיש לשים לב אליהם עם הכנסת הרכב למוסך

  • חשוב לפנות למוסך אמין, עדיף מוכר וכמובן מורשה.
  • יש לבקש הערכת מחיר בטרם הבדיקה ולהבין מה משך הזמן של הבדיקה. זכרו כי לא חייבים לטפל דווקא במוסך הבודק.
  • יש לדרוש לעדכן אתכם על כל פגם שנמצא בבדיקה ולקבל את אישורכם לתיקון.
  • הקפידו לקבל חשבונית מפורטת, בדקו אילו חלקים נמצאים באחריות ושאלו מהו פרק הזמן בו ניתן לחזור למוסך אם התקלה חוזרת.
  • עברו עם נציג השרות או הטכנאי על כל הטיפולים שהרכב עבר לפני התשלום.

5. ומה עוד כדאי להכין?

ערכת חירום ברכב חשובה תמיד ועוד יותר בחורף. מומלץ שזו תכיל: כבלים להתנעה, כפפות עבודה, פנס טוב ובעדיפות לפנס ראש שישאיר את הידיים פנויות, סוללות נוספות, מדחס אוויר לגלגלים, נורות ספייר לפנסים. יש לבדוק שברכב מצויים אפוד זוהר, משולש זוהר ומומלץ להחזיק גם פנס אזהרה מהבהב ועל הדרך תדאגו להחזיק בתא המטען גם מטריה.

6. נהיגה בחורף

החורף גם מזכיר שיש לערוך שינויים בהרגלי הנסיעה: לעבור מסביב לרכב לפני כל נסיעה ולבחון גם את הצמיגים, להפשיר היטב את החלונות ולהוריד מעילים לפני התחלת הנהיגה. כדאי לזכור, בוודאי בנסיעות ארוכות בלילה אבל לא רק, כי החימום עשוי לגרום לתחושת נמנום ולכן מומלץ לחמם בטמפרטורה נמוכה או להשאיר חלון אחד פתוח.

בזמן הנסיעה חשוב לשמור על מרחק, להוריד את מהירות הנסיעה ולא להאיץ או לבלום במהירות אלא באופן מדורג משום שקל לאבד שליטה על הרכב, בוודאי במצבי חירום, בעיקר כשהכביש רטוב.

*אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

ללכת בעקבות האפליקציה

ממש רוצים לטייל אבל לא יודעים איך להתחיל עם זה בכלל? לאן, מה עושים שם, כמה זה פופולרי, האם זה מתאים למשפחות? למה לטרוח אם כבר יש את הטכנולוגיה? האפליקציות שיסדרו לכם את הטיול

חיים קדימה

לשנה חדשה וחסכונית

השנה האזרחית החדשה מספקת הזדמנות להפוך את הרצון בהתאזנות כלכלית למציאות. איך עושים את זה? בעזרת 5 ההחלטות לשנה החדשה שישנו לכם את ההרגלים הישנים (יחסית) בקלות

חיים קדימה

פאנלים סולאריים – להתקין או לא להתקין?

פאנלים סולאריים אינם עוד טרנד לוהט בתחום ייצור החשמל ואיכות הסביבה, הם לגמרי הכיוון בו צועד העולם - מה זה אומר? איך מתקינים? איך ממנים? והאם זה שווה כלכלית? כל התשובות ממש כאן

חיים קדימה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה

בוחרים סכום, ממלאים פרטים בתהליך מאובטח ותוך 4 ימים הכסף בחשבון!

לקבלת הלוואה